ENG | УКР |

Доцент кафедри мовної підготовки О. Будугай долучилася до видання хрестоматії з літератури рідного краю для школярів

 

2 квітня світова громадськість традиційно відзначає Міжнародний день дитячої книги. Ця дата нагадує про день народження всесвітньо визнаного короля жанру казки – Г. Х. Андерсена. Читання книг для молодого покоління, особливо в час карантину, набуває особливого значення. Важливо також, щоб прочитані твори поглиблювали знання дітей і підлітків про літературну скарбницю рідного краю, свого міста чи села. 

Викладачі нашого ЗВО теж долучаються до цієї важливої справи. Доцент кафедри мовної підготовки Міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру Ольга Дмитрівна Будугай як автор художніх творів отримала запрошення від видавництва «Соняшник» на участь у цікавому літературно-освітньому виданні.

Нині юні читачі вже отримали давно потрібну для учнів хрестоматію «Сучасна література рідного краю: посібник серії «Шкільна бібліотека» для 5-7 класів загальної середньої освіти / упор. Морщавка Ю. О. – Харків: Соняшник, 2020. – 336 с., іл. – (Серія «Шкільна бібліотека»). Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист МОНУ від 13.10.2020 № 1/11 7043).

До розділу «Запорізька область» цього посібника увійшли художні тексти викладача української мови як іноземної О. Д. Будугай: оповідання «Орлина вдячність» (С. 126-128), вірші «Азовське море», «Ясна перлинка Приазов’я», «Краплина Гайчура», тексти пісень «Гуляйпільська земля», «Соняшники батьківської ниви» (С. 128-131). Після кожного твору в посібнику пропонуються запитання й завдання. 

Зазначимо, що Київська область у цьому виданні представлена доробком таких наших земляків: Катерини Плівачук, Василя Цимбалюка, Наталі Гук, Петра Розвозчика, Людмили Процюк-Щербатюк, Ольги Довгоп’ят, Геннадія Горового.

Посібник допомагає у вивченні фольклору, літератури, культури України, багато чим може зацікавити читачів. Передусім оригінальним змістом у вигляді карти України з номером адміністративної одиниці, що збігається з номером сторінки у книзі.

Упорядники не тільки розмістили художні тексти письменників з усіх наших областей та АР Крим, але й запропонували педагогам і школярам подальше знайомство з доробком авторів хрестоматії, подавши біля прізвищ кожного з них QR-коди. Скориставшись цим кодом, читач зможе зайти на анкету «Цікаві факти життя письменника», знайти інші твори земляків, поглибити свої знання з літератури рідного краю.

Вітаємо нашу колежанку з цією публікацією й бажаємо подальших творчих ужинків!

 

Єлизавета Юріївна Скрипкіна, асистент кафедри мовної підготовки БНАУ