ENG | УКР |

Презентація конкурсів Програми академічних обмінів імені Фулбрайта

 
14 квітня викладачі Білоцерківського НАУ мали можливість взяти участь в онлайн-презентації щорічних конкурсів Програми академічних обмінів імені Фулбрайта для науковців, дослідників, викладачів, студентів, аспірантів та представників адміністрації навчальних закладів аграрного спрямування.
Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (IIE), посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – більш аніж у 160 країнах світу.
За час існування Програми в Україні – з 1992 року – понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США, серед них й науково-педагогічні працівники нашого університету – доктор сільськогосподарських наук, професор Димань Т.М., доктор економічних наук, професор Варченко О.М., доктор ветеринарних наук, професор Козій В.І., доктор біологічних наук, професор Якименко І.Л. Більше ніж 750 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею.
На зустрічі за участі координатора програм Інни Бариш (Fulbright Research and Development Program, Graduate Student Program) та випускників програми обговорено:
  • можливості, які наразі надає програма;
  • умови участі в конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій;
  • особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.
 
Організаторами заходу було анонсовано наступні відкриті конкурси:
  • Для студентів старших курсів та випускників ЗВО
     Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від 1 до 2 років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.
Кінцевий термін подання документів16 травня.
 
  • Для молодих викладачів та дослідників
     Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від 6 до 9 місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій.
Кінцевий термін подання документів1 листопада.
 
  • Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю 9 місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (липень наступного року).
Кінцевий термін подання документів1 червня.
 
  • Для кандидатів та докторів наук, дослідників та фахівців
     Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від 3 до 9 місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук; дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях; діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.
Кінцевий термін подання документів15 жовтня.
 
Переможці конкурсу отримують:
  • щомісячну стипендію
  • медичне страхування
  • додаткові кошти для придбання професійної літератури та підручників
  • квитки в обидва боки
  • візову підтримку
 
Окрім того, зустріч слугувала доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, що цьогоріч святкує 75-у річницю діяльності, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.
Детальніше про можливості, які надає програма, можна дізнатися за посиланням https://fulbright.org.ua.

 

Керівник міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру Вовкотруб Н.В.