День поля «Сучасні сорти зернових культур та особливості технології їх вирощування»

 

16 червня в Миронівському інституті пшениці пройшов Міжнародний день поля «Сучасні сорти зернових культур та особливості технології їх вирощування».

Від Білоцерківського національного аграрного університету виставку відвідали ректор академік НААН А.С. Даниленко, С.В. Ображій та НПП кафедри генетики селекції та насінництва С.П. Васильківський, В.В. Москалець, Т.З. Москалець, В.Я. Сабадин і студенти 2 і 3 курсів АБТФ.

Вітальним словом День поля відкрив директор МІП Олександр Демидов. Зокрема він говорив про збільшення земельних площ за рахунок нових господарств у мережі інституту, розширення співробітництва з вітчизняними та зарубіжними агропартнерами та планами на перспективу. Президент НААН Ярослав Гадзало привітав учасників Дня поля і висловив підтримку колективу інституту з боку Академії.

Урочистості продовжились нагородженнями. Рішенням ученої ради МІП звання «Почесний доктор Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН» з врученням Диплому присвоєно ректору Білоцерківського НАУ академіку НААН А.С. Даниленку та директору ТОВ «Агрофірма «Колос» Л.В. Центилу.

Сучасну сільськогосподарську техніку відомих брендів продемонструвала компанія «Конкорд», що займається комплексним інженерно-технічним забезпеченням сільського господарства. Представники компанії показали всі можливості техніки у дії.

Свою продукцію представили такі відомі світові компанії-виробники хімпрепаратів для захисту рослин від шкідників та хвороб, як Дюпон, Байєр, Сингента, з якими співпрацює інститут. Вітчизняні фірми, серед яких ТОВ «Агрофірма «Колос», МПП «Ерідон»,ТОВ НДВКФ «Генезис», ПП «Родоніт», ТОВ «Агробіолайн», «Avgust» та ін., також запропонували багато цікавого для аграріїв. Це насіння, біопрепарати, мінеральні добрива, органічні біодобрива, мікродобрива, препарати проти шкідників і хвороб та ще багато корисного і необхідного для рослинництва.

Родзинкою цього свята були трактор, майстерно складений з тюків соломи, та справжні раритетні трактор «Універсал» і сівалка виробництва 1923 р. і 1935 р., що стояли поряд із сучасною новенькою технікою (сівалка, міні-трактор та два легкові автомобілі), яку як благодійну допомогу подарували інституту бізнеспартнери (корпорація АТ «Украгрохімхолдинг», ТОВ «Лампка Агро», ТОВ «Батьківщина», ТОВ «КСГ Дніпро»).

Після закінчення урочистих промов і нагороджень розпочалась робоча частина Дня поля – презентації демонстраційних посівів озимої і ярої пшениці, озимого і ярого ячменю, озимого тритикале, які провели завідувачі селекційних підрозділів.

Незважаючи на вкрай несприятливі умови вегетації 2016/17 року у виробничників залишились добрі враження від огляду вирівняних посівів миронівських та носівських сортів.