Робочий візит директора департаменту вищої освіти МОН України О.І. Шарова

 

12 квітня здійснив робочу поїздку до університету директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Ігорович Шаров. Він ознайомився з нашою матеріальною базою, відвідав ветеринарну клініку, навчально-виробничий центр, лабораторію новітніх досліджень, побував на практичних заняттях кафедри анатомії та гістології ім. П.О. Ковальського, харчових технологій і переробки продукції тваринництва, терапії та клінічної діагностики, біотехнології тварин,  в анатомічному музеї. Особливе захоплення викликала практична база навчально-виробничого центру, де все побудовано своїми силами, тоді як деякі ВНЗ, отримуючи солідне державне фінансування, не спроможні зробити чогось подібного. А у нашому НВЦ і велика рогата худоба, і птиця, і конеферма, і філії кафедр, і впроваджені сучасні технології в рослинництві і тваринництві. Це все завдяки наполегливості і хисту справжнього господаря – ректора А.С. Даниленка. Гість також висловив своє захоплення далекоглядністю ректора стосовно вирішення енергетичних проблем університету. Адже котельні на твердому паливі уже за п’ять років окупили витрачені на їх побудову кошти і тепер дозволяють істотно економити на комунальних платежах.

Після детального ознайомленням з університетом О.І. Шаров зустрівся з колективом та виступив з доповіддю «Вища освіта України сьогодні: робочий ритм реформ». Олег Ігорович підкреслив, що Міністерству освіти і науки зі звітів університету відомі результати діяльності нашого навчального закладу, проте хотілося на місці подивитися і зрозуміти, що ж насправді є джерелом руху нашого ВНЗ вперед. Відвідавши структурні підрозділи, побачивши за роботою і науково-педагогічних працівників, і студентів, Олег Ігорович переконався, що джерелом нашої успішної діяльності є наполеглива праця усього колективу.

Далі доповідач зупинився на тих кроках, які робить міністерство у напрямі підвищення якості освіти, її інтеграції у світовий освітній простір. Проривом у діяльності міністерства О.І. Шаров назвав роботу щодо створення нових стандартів вищої освіти, адресного розміщення держзамовлення, а також нових підходів до ліцензування. Важливо, що Олег Ігорович відверто визнав деякі недоопрацювання в роботі міністерства, зокрема це стосувалося законодавчого розблокування діяльності НАЗЯВО, внесення змін до Статуту, організації всеукраїнських олімпіад ВНЗ, проблем щодо порядку присвоєння вчених звань та ін. Але найголовнішим, підкреслив доповідач, є те, що Міністерство освіти і науки серед тих, хто дійсно прагне реформування освіти та підвищення її якості. Міністерство не відмежовується від проблем навчальних закладів, тут є взаєморозуміння, є підтримка, і завжди можна отримати консультації з найактуальніших питань.

Виступ директора департаменту вищої освіти МОН О.І. Шарова з великою увагою прослухали і науково-педагогічні працівники, і студенти. До речі, останні виявили неабияку активність і поставили багато запитань доповідачеві, на які Олег Ігорович дав змістовні відповіді.

Ректор, академік А.С. Даниленко подякував О.І. Шарову за високу оцінку діяльності університету і, звертаючись до колективу, запевнив, що наші досягнення – це не межа наших можливостей. Колектив університету має високий потенціал і ми не можемо зупинятися на досягнутому, треба не розслаблятися, а постійно рухатися вперед, щоразу піднімаючись на вищий щабель. Цього вимагають традиції нашого університету, його місце в системі вищої освіти України.

Закінчити інформацію про візит директора департаменту вищої освіти МОН хочеться словами самого Олега Ігоровича, які він залишив у книзі відгуків анатомічного музею: «Дуже радий за студентів Білоцерківського національного аграрного університету, які мають можливість вчитися у таких аудиторіях і лабораторіях, а ще користуватися музейними препаратами такого високого ґатунку. Здоров’я і щастя тим, хто навчає, і тим, хто навчається».