Український галузевий проект – перша конференція 2017 року «Мільйонер з горішка» «Прогресивні, інноваційні кроки розвитку горіхівництва. Особливості створення горіхових садів»

 

18 квітня в університеті в рамках Українського галузевого проекту «Мільйонер з горішка» відбулася перша конференція року «Прогресивні, інноваційні кроки в розвитку горіхівництва. Особливості створення горіхових садів». Знаково, що ця конференція проходила саме у нас, адже університет впродовж усіх років свого існування завжди був в авангарді всіх передових починань у сільськогосподарському виробництві.

Учасників форуму привітав ректор університету, академік НААН А.С.Даниленко, який відзначив, що в залі зібралися люди, які уміють впроваджувати науку у виробництво і постійно удосконалюють свої знання. За це їм щира вдячність. Також Анатолій Степанович зупинився на найактуальнішій проблемі сьогодення – на питанні вільного ринку землі, який конче потрібен, але і потрібне законодавче унормування багатьох застережень. Тож необхідно, щоб усі небайдужі селяни долучитися до обговорення проблеми і подали своє бачення і пропозиції щодо вирішення земельного питання. Ректор побажав учасникам форуму творчих успіхів, наснаги та плідної роботи.

До учасників конференції з вітальним словом звернувся начальник Департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації С.М.Шупик, який відзначив багатющий потенціал нашої області у вирішенні порушеного на конференції питання. Адже горіх волоський – це не нова для України культура, а попит на нього щорічно зростає при постійному підвищення цін, причому ця тенденція буде зберігатись, отже сільгосптоваровиробники постійно розширюватимуть свої ринки збуту, що дасть змогу збільшувати валютну виручку. Сергій Миколайович побажав учасникам зібрання міцного здоров’я і успіхів у їх нелегкій праці.

Тематика конференції була дуже насиченою і змістовною і була розподілена на чотири блоки. В ході роботи були дані відповіді на багато питань, що сьогодні непокоять горіхівників, зокрема це стосувалося нових перспективних сортів горіха волоського, економіки і планування, знаходження ринків збуту. Учасники конференції поділились своїми досягненнями і проблемами з розвитку промислового горіхового садівництва, обговорили питання впровадження нових технологій вирощування горіхоплідних культур, мали змогу вислухати практичні поради українських експертів з промислового горіхівництва.

Активна, зацікавлена робота, досвід та практичне спілкування учасників конференції вселяють впевненість у тому, що розвиток промислового горіхівництва дозволить значно підвищити виробництво сортових горіхів, наростити експорт цієї продукції на світовому ринку і, як результат, збільшити грошові надходження в Україну.