16 днів проти насильства

Традиційною стала активна участь студентів юридичної клініки «Право та практика» факультету права та лінгвістики  у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», що проходила з 25 листопада по 10 грудня. В межах кампанії студенти відвідали міські бібліотеки та загальноосвітні школи м. Біла Церква, де знайомили з подіями, котрі відбуваються в цей період.

Кожна дата несе свій біль та вагоме значення для сучасного світу. Розповідаючи про них, студенти не лише підіймали сучасну проблематику, а й доносили першочергову причину, яка і стала основою для закарбовування у пам’яті світу цих днів. Найбільш активно обговорювалися теми боротьби з насильством щодо жінок (25 листопада), боротьби з рабством (2 грудня), міжнародний день волонтера (5 грудня) та міжнародний день боротьби з корупцією (9 грудня), оскільки ці явища є особливо актуальними і на сьогодні.

Тема насильства не залишила нікого байдужим і змусила замислитись над причиною виокремлення саме цих подій та відзначання відповідних дат. Кожен має знати й приділяти належну увагу таким питанням, тому що саме це виховує в нашій свідомості повагу до історії, що є невід’ємною частиною сьогодення.

Окремо хотілося б відзначити, що 6 грудня 2017 року, Верховна Рада України ввела кримінальну відповідальність за домашнє насильство та примус до шлюбу. Тепер передбачена відповідальність за вчинення домашнього насильства – громадські роботи від 150 до 240 годин, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років.

Крім того, Кримінальний кодекс передбачив відповідальність за примус до шлюбу або продовження   примусово укладеного шлюбу, за примусове співжиття, примусовий шлюб з метою переміщення людини в іншу країну відповідальність  у вигляді арешту до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі до 3 років.

Куратор ЮК «Право та практика», ст. викладач кафедри цивільно правових дисциплін Малишко І.В.