ENG | УКР |

18 травня – День вишиванки

 

День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Це відносно нове народне свято, якепокликане популяризувати українську культуру і традиції. Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти,йогонадягають на свята або визначні дати. Вишиванка була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергетики.Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносить успіх.

Традиційно наші студенти і науково-педагогічні працівники відзначають День вишиванки. Цього року організатором святавиступив декан агробіотехнологічного факультету В.С. Хахула. Напередоднісвята Валерій Семенович разом з начальником навчальної частини Л.П.Хахулою розробив оригінальний сценарій, який став основоюнебаченого досі в містідійства. Близько 500 студентів та викладачів АБТФ, одягнутих у вишиванки та з вишитими рушниками у руках, які з’єднували молодих людейодин з одним, співаючи народні пісні, довгим ланцюгомвишикувалися вздовж головних вулиць біля університету.

Дійство привернулоувагу навіть проїжджаючих водіїв, якігучними сигналами транспорту висловлювали своє захоплення побаченим.Мешканці міста були надзвичайно зворушеніцим святом, абагато хто підходив і висловлював викладачам своє захоплення та вдячність за виховання національно свідомої молоді.

День вишиванки і особливо активна участь студентства у цьому святісприяєзбереженню українськоїтрадиціїта спонукаємолодьдо носіння етнічного вишитого одягу чи то на навчання, чи на роботу, чи просто на вулицю.

 

Н.М. Крупа, асистент кафедри садово-парковогогосподарства