21 лютого – Міжнародний день рідної мови

На 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня-17 листопада 1999 у Парижі, було прийняте рішення про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

У світі існує дуже багато мов (близько 6000) і для кожного народу його мова є найважливішою. Тож впровадження такого свята має головну мету – привернути увагу міжнародної спільноти до проблеми збереження всього розмаїття мов і культур світу.

Починаючи з 2000 року, всі великі і малі країни 21 лютого відзначають цей день. Це свято дає можливість кожному громадянину будь-якої країни відчути свою належність до рідної нації, відчути себе часткою народу, серед якого народжується, зростає та стає Людиною.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року. Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування багатої і красивої, витонченої і мелодійної Української мови.

Наукова бібліотека Білоцерківського національного аграрного університету кожен рік відзначає цей день різними заходами, а цього року організувала книжкову виставку «Вивчайте українську мову». Таку тематику виставки обрано не випадково, адже сьогодні мова в нашій країні являється символом свободи, державності народу і ми повинні захищати її на своїй землі як свободу своєї нації. Маємо шанувати, любити, берегти рідну мову, розкривати для себе її велич і могутню силу. Але, насамперед, ми повинні розмовляти українською мовою, а для цього потрібно її знати. І в цьому якраз допоможуть книги, які представлені на цій виставці, яка знаходиться в абонементі навчальної літератури бібліотеки університету.