Батька для ремонтних теличок вибирає комп’ютер

20-24 березня на базі нашого університету в ранках співпраці із голландсько-українським молочним центром (Dutch Ukrainian Dairy Center) було проведено тренінг із лінійної оцінки молочної худоби та підбору бугаїв-плідників. Незалежний експерт із Нідерландів Huub Peek, який має 25 років досвіду у цій галузі, навчав стажерів із Білої Церкви, Сум, Києва, Черкас, Львова і Полтави оцінювати екстер’єр корів за голландською методикою. На основі цієї оцінки визначали міцність конституції тварин, акцентували увагу на вадах і прогнозували потенційні загрози у майбутньому для кожної оціненої тварини.

Результати лінійної оцінки корів (за 18 ознаками) необхідно було ввести до комп’ютерної програми, яка додатково враховувала походження корів і ймовірних бугаїв, їх продуктивні ознаки, здоров’я, наявність генетичних дефектів і навіть вартість спермодози. Враховуючи десятки ознак комп’ютерна програма «рекомендувала» кращих бугаїв для кожної корови і телиці.

Практична частина тренінгу проходила у стадах молочної худоби агрофірми «Розволожжя» Сквирського району і навчально-виробничого центру БНАУ. Слід зазначити, що гості були приємно вражені організацією роботи у молочному стаді НВЦ БНАУ, пан Huub Peek наголосив на високий рівень забезпечення технологічних процесів, добру кондицію корів і комфортні умови відпочинку, доїння та ін.

Слід зазначити, що тренер зосереджував увагу не лише на практичних аспектах оцінки тварин, але й дав важливі уроки менеджменту у стаді молочної худоби, розкрив важливість комунікації із фермером та персоналом ферми.

В останній день тренінгу учасники склали іспит і отримали сертифікат та індивідуальні рекомендації щодо найкращого застосування їх навичок, здібностей і знань у молочному скотарстві.

Викладачі кафедри генетики, розведення і селекції тварин Ставецька Р.В., Бабенко О.І., Клопенко Н.І.