День Гідності та Свободи на факультеті ветеринарної медицини

Небесна сотня – герої нескорені!

Найкращі, найвідважніші сини!

Яскравим сяйвом в небі засвітились,

Щоб інші мріяли, любили і жили!

21 листопада викладачі, студенти та співробітники ФВМ зібралися, щоб відзначити річниці знаменних для нашої Батьківщини дат та вшанувати патріотизм і мужність громадян – учасників Помаранчевої революції 2004 року та революції Гідності 2013–2014 рр.

Україна – територія Гідності і Свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш майдан 2004 року, який був святом Свободи, і революція Гідності 2013 року. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність і прагнення до свободи.

У 2013–2014 рр. в Україні народ постав проти свавілля корумпованої влади. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян, мирний протест перетворився на революційний дух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу – змін у свідомості українців. Революція відбулася не лише в політичному житті країни, вона відбувалася у нас самих, у нашій свідомості. Ми не зганьбили славу наших предків, нових героїв дали небесам.

Сьогодні ми з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної Сотні, котрі стали символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни, заплачено страшну ціну: своє життя віддають найкращі сини та доньки і донині у зоні ООС, на війні, де вони захищають кордони України від злочинного вторгнення ворога. Більшість з них – молоді, сильні, ті, хто лише почав жити.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час революції гідності, звання Героїв України з удостоєнням ордена «Золота зірка» (посмертно) було присуджено 107-м особам.

Низький уклін матерям і батькам, які виховали таких синів і дочок! Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв у наших серцях.

Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої єдиної України.

Герої не вмирають! Вони завжди будуть жити в наших серцях. Минуть роки, відлетять у вічність, але не згасне пам'ять про героїв Майдану, про героїв – воїнів АТО та ООС, які загинули за цілісність гідність і свободу нашої держави.

Бажаємо всім світлих днів миру та злагоди.

Сахнюк В.В., декан ФВМ

Соловйова Л.М., Тишківський М.Я., заступники