День кафедри у бібліотеці

 

Земля у будь-які часи була неоціненним багатством України, а особливо її чорноземи, якими вона здавна славиться на весь світ. В.В. Докучаєв – вчений-грунтознавець писав: «Чорнозем – цар грунтів, який дорожчий за вугілля, дорожчий за золото». І успіх на шляху, який обрала для себе наша держава – бути незалежною, розвиненою європейською країною, значною мірою залежить від того, як ми, українці, піклуємося про матінку-землю, наш природний скарб.

Колосальна роль у цій важливій справі покладена на землеробство, як науку, що займається раціональним використанням землі, її захистом від ерозії та покращенням родючості грунтів з метою отримання високих врожаїв сільськогосподарських культур.

Кафедра землеробства, агрохімії та грунтознавства нашого навчального закладу зробила величезний внесок в агрономічну науку і завжди була і є в її авангарді.

День кафедри, як традиційний для бібліотек ВНЗ науково-інформаційний захід був проведений на початку листопада у читальній залі наукової бібліотеки БНАУ.  Поділитися своїми науковими здобутками завітали на цей захід всі співробітники кафедри землеробства, агрохімії та грунтознавства на чолі з її керівником, доктором сільськогосподарських наук, професором І.Д. Примаком. У своєму повідомленні Іван Дмитрович акцентував увагу на історії становлення кафедри та її науковцях, які працювали у нашому навчальному закладі.

Доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри Л.М. Карпук у своєму мультимедійному повідомленні зупинилася на актуальних темах дослідження кафедри та перспективах їх розвитку.

Про стан забезпеченості підручниками дисциплін кафедри та з експозицією наукових праць і навчально-методичних видань її співробітників, ознайомила присутніх зав. відділом комплектування та наукової обробки документів Т.В. Добровольська.

Зав. відділом бібліотеки Т.П. Бєлєнькою була підготовлена колекція зібрань рідкісної книги за темою Дня кафедри.

Працівником  інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки, О.В. Клімовою був зроблений аналіз публікаційної активності науковців кафедри.

До цього заходу, крім науковців кафедри та бібліотечних фахівців були залучені і студенти АБТФ ІІІ-ІV курсу та магістранти, які займаються науково-дослідницькою діяльністю.

Як зазначив, професор І.Д. Примак, що такі зустрічі є дуже корисними для розвитку взаємодії «кафедра – бібліотека» та висловив побажання на подальшу співпрацю.