Дізнайся про ВІЛ/СНІД – збережи життя! Студентська акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІД

Життя – це те, що людина більш за все намагається зберегти і менш за все береже. Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І дуже хочеться, щоб воно було довгим та щасливим. А можливо це лише за умови міцного здоров’я, і щоб бути здоровим, потрібно його берегти. Щодня, щохвилини, особливо напередодні 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІД ми повинні пам’ятати, що життя – найцінніше, що є в людини. Хто попереджений, той захищений! – саме так говорить латинське прислів’я. З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і забрала понад 20 млн., життів. Більше половини нових випадків зараження ВІЛ реєструється серед людей віком від 15 до 24 років. Щодня у світі інфікується понад 6 тис юнаків та дівчат. Нерідко це відбувається через незнання шляхів передачі ВІЛ інфекції і методів захисту від неї. Недостатня обізнаність сприяє поширенню міфів. Так 79 % українських дівчат (віком від 15 до 19 років) вірять, що на СНІД можна захворіти внаслідок наврочення, що ВІЛ передається комарами, що здорова на вигляд людина не може бути інфікованою. Лише 10 % опитаних знають, як захиститися від ВІЛ, і лише 28 % використовували презерватив під час першого сексуального контакту. Ураження молоді зростає й через експериментування з алкоголем і наркотиками. Молоді люди, які вживають алкоголь і наркотики, у 4 рази частіше своїх однолітків мають випадкові сексуальні стосунки і у 2,5 рази частіше – незахищені сексуальні контакти. Вживання ін’єкційних наркотиків є основним шляхом зараження ВІЛ в Україні.

Напередодні міжнародного дня боротьби зі СНІД, студентська рада факультету ветеринарної медицини, голова студентської ради гуртожитку № 7 – Омельчук Роман та Астахов Андрій (добровільний волонтер) організували акцію. Зібравши студентів 1 і 2 курсів у лекційній аудиторії, вони спрямували зусилля на зміцнення суспільної підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІДу, організацію навчання та надання інформації за всіма аспектами ВІЛ/СНІДу (презентації, плакати, відеоролики, бюлетні). В рамках акції студенти могли анонімно перевіритися на ВІЛ за допомогою експрес-тесту та безкоштовно отримати засоби контрацепції.

Залозна Дар’я, голова студентської ради ФВМ