До Міжнародного дня рідної мови

О, не згуби ти свого родоводу,

Безсмертна мово, рідна і терпка.

Ти є душа співучого народу,

Що був, і є, і буде у віках.

Наша рідна мова! Мова, яка вабить, зачаровує, і єдина печаль огортає душу, – що не вистачить життя, щоб перепливти її мовний океан, бо вона є Вічність.

Щорічно, 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови, свято яке було запроваджене з метою захисту мовної і культурної різноманітності.

Найдорожчий скарб кожного народу – його рідна мова. Тому люди завжди берегли свою живильну криницю – Мову, з якої черпали сили для духовного здоров’я і наснаги.

Для нас такою криницею є наша рідна, українська мова, мова наших предків, мова кохання і музики. Вона вважається однією з наймилозвучніших мов у світі:

Від інших мов вона не гірша,

Для українців – наймиліша.

Пісенна, ніжна і дзвінка,

Мова Шевченка і Франка.

(О. Олесь)

В нашій, українській мові є щось насправді співуче, ніжне, лагідне, щире. Бо коли вона звучить у всій красі, то співає душа і розквітає усе навкруги.

Ніколи не потрібно зупинятися у вивченні рідного слова, рідної мови. І найкраще в цьому може зарадити бібліотека. Наша наукова бібліотека теж не стоїть осторонь у цьому питанні, і охоче допомагає своїм користувачам найповніше осягнути красу мови, якою рідна мати співала колискову. У галузевому відділі № 1 оформлена тематична виставка літератури, присвячена Міжнародному дню рідної мови.

Найактивнішими відвідувачами виставки вже стала студентська молодь, очолювана головою  студентського самоврядування, Інною Ліщенко.

Наші користувачі мали змогу поринути у дивний світ краси і принад рідної мови і винести для себе «дивнії перли».

Також до нас завітав один із постійних поціновувачів просвітницьких заходів бібліотеки, студент агробіотехнологічного факультету із Республіки Камерун – Р. Бонарчі. Ромео дуже подобається вивчати українську, а тому з ним можна легко  поспілкуватися нашою рідною мовою.

Один мудрець сказав: «Людина, байдужа до рідної мови, схожа на дикуна...». Давайте не будемо байдужими до минулого, сучасного і майбутнього свого народу. Будемо вивчати, берегти і збагачувати цей неоціненний дар великого народу – рідну українську мову.