ENG | УКР |

Філологія

 

035 «Філологія»

Освітній ступінь "БАКАЛАВР" 

Кваліфікація "Бакалавр філології за спеціалізацією «Германські мови та літератури (переклад включно),  перша – англійська"

Тривалість навчання:

  • 3 роки і 10 місяців – на базі повної загальної середньої освіти;
  • 2 роки і 10 місяців – на базі диплому «молодшого спеціаліста»; «бакалавра», «спеціаліста» чи «магістра» – отриманих за іншою спеціальністю.

 

Конкурсні предмети (сертифікати ЗНО):

Перший предмет – українська мова і література;

Другий предмет – іноземна мова;

Третій предмет – Історія України або математика

  • або біологія
  • або географія
  • або фізика
  • або хімія

 

  

Після завершення навчання, випускники отримують дипломи освітнього ступеня «Бакалавр», що дозволяє їм успішно працевлаштуватися у перекладацьких, туристичних агенціях, відділах міжнародних зв’язків, організаціях, підприємствах, іноземних компаніях аграрного сектору та їх представництвах в Україні, у закладах середньої освіти, у ЗМІ та літературно-видавничій галузі.

 

Згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010 фахівці, які здобули освіту за освітньою програмою «Філологія (переклад включно)» можуть обіймати такі посади:

2320 Викладачі середніх навчальних закладів;

2444 Професіонали в галузі філології, лінгвістики та перекладів;

2444.1 Наукові співробітники (філологія, лінгвістика, переклади);

2444.2 Філологи, лінгвісти, перекладачі та усні перекладачі;

2481 Професіонали в галузі туризму;

2447 Професіонали у сфері управління проектами та програмами;

2451.2 Письменники, редактори та журналісти.

 

Здобувачі вищої освіти спеціальності 035 «Філологія» формують компетентність у перекладі науково-технічних текстів аграрного спрямування, оволодівають другою та третьою (німецькою, французькою, китайською) мовами, мають можливість викладати іноземну мову та культуру в закладах середньої освіти за умови проходження психолого-педагогічного блоку дисциплін.

Викладання іноземних мов на факультеті здійснюється на основі сучасних методик відповідно до умов Болонського процесу. Це дає можливість студентам продовжити навчання за кордоном, оскільки диплом випускників факультету визнається і в Європі, і на інших континентах.

  

З кожним роком збільшується необхідність у спеціалістах, які володіють китайською мовою, оскільки поглиблюються відносини між нашими країнами. У нашому університеті на базі факультету права та лінгвістики працює центр китайської мови та культури. Його діяльність полягає у проведенні мовних курсів, а також у популяризації вивчення китайської мови та культури на нашому факультеті. Центр допоможе Вам не лише оволодіти китайською мовою, але й глибше пізнати культуру Піднебесної.

Домомагає легко і цікаво вивчати іноземні мови сучасний лінгафонний кабінет IDL Audio на 15 робочих місць, комп’ютерний клас з навушниками та відеокамерами, кабінет китайської мови, кабінет французької мови, кабінет німецької мови, науково-дослідна лабораторія прикладної лінгвістики, центр навчання іноземних мов і культур для професійних цілей.

Читальні зали бібліотеки нашого факультету мають доступ до мережі Інтернет, в інституційному Репозитарії БНАУ розміщуються всі навчально-методичні матеріали. З 2020 р. університету надано доступ до CulOnline – повнотекстового збірника електронних книг та навчальної літератури видавництва ТОВ «Центр навчальної літератури», доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science. Інформаційні та навчально-методичні матеріали з дисциплін розміщені на платформі Moodle.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 035 «Філологія» беруть активну участь у науковій роботі, олімпіадах, конкурсах, у громадському та спортивному житті університету, різних програмах по обміну студентами із навчальними закладами усього світу.

Студенти-філологи мають можливість закордонного стажування, оскільки між БНАУ та країнами-партнерами підписані угоди про співпрацю з академічних обмінів з такими університетами як: Afyon Kocatepe University (Туреччина), Ondokuz Mayıs University (Туреччина), Czech University of Life Sciences, Prague (Чехія), University of Debrecen (Угорщина), Slovak University of Agriculture in Nitra (Словаччина), University of Agriculture in Krakow (Польща), University of Maribor (Словенія), University of Ljubljana (Словенія), Поморська Академія (м. Слупськ, Польща).

 

Адреса кафедри романо-германської філології та перекладу: корпус № 6, бульвар Олександрійський 96, ауд. 205, 2-ий поверх.

Електронна пошта: dep.romgerman@btsau.edu.ua