ХІХ зліт студентських лідерів аграрної освіти

З 24 по 27 травня відбувся ХІХ зліт студентських лідерів аграрної освіти, що проходив цього року в стінах Національного університету біоресурсів і природокористування України в місті Києві. З самого ранку голосіївський ліс, де розташовані навчальні корпуси університету, наповнився дзвінкими голосами учасників делегацій та їх керівників. Як бджоли до вулику зібралася вся студентсько – наукова еліта 22 університетів і понад 100 коледжів аграрного спрямування. Неможливо передати словами всі емоції, що вирували за період цього зльоту в усіх куточках студентського містечка. Заводилися нові знайомства, зустрічалися старі друзі, находили один одного однодумці, обмінюючись своїм досвідом, ну і – гарячі дискусії. Побачивши таку велику кількість цікавих, розумних та цілеспрямованих молодих людей стало ясно, що сучасна молодь – гарант успішного майбутнього нашої держави та гідна заміна старшого покоління. Цей зліт, з одного боку, – демонстрація потенціалу, який має сучасне українське село, агропромисловий комплекс нашої країни, а з іншого – спілкування зі студентами-аграріями з різних областей України, обмін думками та презентація нових ідей.

На відкритті зльоту лідерів аграрної освіти наші студенти були нагороджені грамотами та подяками Міністерства освіти і науки України за активну участь та вагомий внесок у розвиток молодіжного руху майбутніх фахівців-аграріїв.

На засіданнях дискусійних клубів за різним спрямуванням аграрної науки представники делегації нашого Білоцерківського національного аграрного університету проявили високі знання, витримку і професіоналізм, отримавши за це одні з самих високих нагород. Тим самим ще раз підкресливши, що наш університет є одним із головних титанів – лідерів у підготовці висококваліфікованих і високоінтелігентних фахівців своєї справи. Учасники дискусій також торкнулися теми стимулювання студентів до навчання, адже мотивація – є головним механізмом у досягненні нових вершин.

Але родзинкою зльоту були аграрно-політичні дебати в рамках «Німецько-українського агрополітичного діалогу» під керівництвом Фолькера Зассе. Наш університет представляв студент 3 курсу факультету ветеринарної медицини Ілля Оберемчук, який показав, що таке підготовка фахівців у БНАУ. Своїми глибокими та науково обгрунтованими знаннями він просто не залишив ніяких шансів всім опонентам. Його чіткі аргументи викликали повагу міжнародного журі та велику симпатію усіх делегацій зльоту. З 14 університетів системи аграрної освіти наш Ілля отримав 2 почесне місце, що дуже спірно, так як зал був за те, щоб їм дати 1 місце, а також грошове заохочення на потреби навчання у розмірі 7500 грн. Привітати переможців прийшли перші особи нашої країни: Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, які подякували студентській еліті за творчий науковий пошук, відмінне навчання та можливість відчути себе причетними не тільки до молодіжних, а й до загальнодержавних справ, брати участь у реформі управління аграрною галуззю.

Ми щиро вдячні ректору університету, академіку НААН Даниленку А.С., який надав нам можливість взяти участь у ХІХ Зльоті студентських лідерів аграрної освіти у м. Києві та забезпечив злагоджену діяльність студентів на цьому заході.

На кінець хотілося б побажати – учіться та дійте, піднімаючи потенціал нашої країни до самих вищих висот.

Легкодух В.А., аспірант кафедри технології виробництва молока і м’яса