І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик»

1 грудня на базі кафедри генетики, селекції і насінництва, агробіотехнологічного факультету університету відбувся очний тур І (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик». Захід проводиться комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» щорічно з метою залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи в галузях селекції та генетики.

Для захисту науково-дослідницьких робіт було запрошено 10 переможців заочного туру І (обласного) етапу конкурсу та їх керівників.

Виступи учасників конкурсу оцінювало журі, до складу якого увійшли наукові працівники кафедри генетики, селекції та насінництва: доктор с.-г. наук Москалець В.В. (голова журі), доценти Москалець Т.З. і Кубрак С.М., а також педагогічні працівники Центру творчості дітей та юнацтва Київщини: Радзівілл А.А., заступник директора з навчально-виховної роботи та Покотило К.К., методист еколого-натуралістичного відділу.

Для вчителів та керівників гуртків біологічного напряму, які прибули на конкурс разом зі своїми вихованцями, було організовано науково-методичне консультування з питань дослідно-експериментальної роботи в галузі селекції та генетики, а також екскурсія до зоологічного музею університету. Завідувач кафедри генетики, селекції та насінництва, професор Васильківський С.П. відповів на численні запитання гостей.

Авторитетне журі присудило І місце роботі Євгенії Сабадин, учениці Білоцерківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 на тему «Моніторинг джерел стійкості до хвороб ячменю ярого для селекції та імунітет».

В.Я. Сабадин, доцент кафедри генетики, селекції і насінництва