І знову в бій з еймеріозом

16 листопада студенти 2 групи 4 курсу факультету ветеринарної медицини, на практичному занятті з дисципліни «Прпзитологія та інвазійні хвороби тварин», під керівництвом завідувача кафедри паразитології та фармакології, канд. вет. наук Антіпова Анатолія Анатолійовича та асистента кафедри, канд. вет. наук Бахур Тетяни Іванівни, провели дослідження посліду курей різних вікових груп, які утримуються в НВЦ БНАУ. Паразитологічне дослідження проведено комбінованим методом Дарлінга у модифікації Котельникова-Хренова з використанням насиченого розчину гранульованої аміачної селітри.

У результаті досліджень, в посліді, отриманому від молодняку виявлені акариформні кліщі. Інша ситуація спостерігалася у пробах від птиці старших вікових груп, яких не обробляли еймеріостатиками, і де було виявлено ооцисти одноклітинних паразитів еймерій, що свідчить про наявність в організмі курей збудників еймеріозу. У пробах від курей, які були попередньо оброблені еймеріостатиками, ооцист еймерій у посліді не виявляли.

Ураховуючи, що еймеріоз птахів – високо контагіозне паразитарне захворювання, правильно підібрані методи його діагностики, лікування та профілактики є запорукою благополуччя поголів’я курей та господарства в цілому. Під час практичного заняття студенти закріпили знання щодо морфологічних особливостей збудників еймеріозу та методів боротьби з ними.

Крепко Олена, Соколенко Святослав, студенти 2 групи 4 курсу ФВМ