Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні»

22 травня в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Білу Церкву відвідала делегація Представництва Європейського Союзу в Україні. На зустрічі з молоддю міста в міськраді радник з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Вікторія Давидова ознайомила присутніх із низкою діючих та нових проектів, реалізація яких стала б можливою у Білій Церкві. Вона наголосила, що робота Представництва дедалі більше проводиться на регіональному рівні і помічниками в цій роботі стають інформаційні центри ЄС. До того ж, у Білій Церкві вже діє інформаційний центр Представництва ЄС на базі Білоцерківського національного університету, який являється осередком інформації про Євросоюз у нашому місті, платформою для пошуку спільних ідей та обміну думками між представниками нашої держави та представниками країн Євросоюзу тощо. Згодом делегація Представництва завітала до інформаційного центру, що розміщений в читальній залі наукової бібліотеки БНАУ. Гості позитивно відмітили стан інформаційного центру, який був відкритий і існує завдяки ректору університету Даниленку А.С. До речі, наший інформаційний центр – єдиний із 23 центрів знаходиться не в великому чи обласному місті. Цього ж дня в інформаційному центрі ЄС відбулася інтерактивна гра для молоді на тему: «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз». Провести її запросили заступника директора ГО «Європа без бар’єрів» Катерину Кульчицьку. А от учасниками гри стали студенти агрономічного та економічного факультетів БНАУ. Гра-зустріч допомогла пояснити студентам принципи та механізми роботи однієї з найважливіших інституцій Європейського Союзу – Ради ЄС. На прикладі процесу ухвалення рішення про надання Україні безвізового режиму учасники гри не лише розвинули навички спілкування, ведення дебатів, але й зрозуміли, у який спосіб відбувається процес прийняття рішень у Раді ЄС. Побувавши «міністрами» і взявши собі в «радники» студентів БНАУ, вони могли особисто долучитися до важливих питань щодо відносин між ЄС та Україною. «Голови» ради ЄС взяли участь в активній дискусії. «Учасники могли на власному досвіді відстоювати позицію не тільки себе як українця, але й як справжнього політика, який турбується про інтереси всієї країни. І от сьогодні студенти мали змогу вжитися в роль і відстоювати позицію своєї держави. Для українців важливо розуміти, як відбувається процес вирішення різних питань Радою ЄС. Ця гра вчить використовувати дипломатичну лексику, і ясно та аргументовано відстоювати свої позиції», – зазначила аналітик Катерина Кульчицька. Вона була приємно вражена обізнаністю наших студентів в питаннях, що піднімалися в процесі гри, їхнім умінням вести дискусію та відстоювати свою позицію. По закінченні гри учасники отримали символічні подарунки у вигляді футболок та браслетів.

Бачинська Н.А., координатор інформаційного центру