Інтелектуальні змагання під час предметної олімпіади, як засіб розвитку здібностей особистості здобувача вищої освіти

Проведення предметних олімпіад – одна із важливих форм розвитку інтересу студентів до вивчення певної дисципліни, «поштовх» до розвитку їх творчих та інтелектуальних здібностей. Її мета – охопити якомога більше здібних студентів, запропонувати кожному спробувати свої сили, підвести до самостійних висновків і узагальнень, збагатити кругозір та інтелект здобувачів вищої освіти додатковими знаннями, виховувати самостійність мислення, завзятість у досягненні поставленої мети, відчуття відповідальності за виконану роботу, сприяти їх професійній орієнтації і продовженню навчання, підвищувати конкурентоспроможність випускників БНАУ на ринку праці. Крім того, участь в олімпіаді дає студентам можливість адекватно оцінити свій рівень предметної підготовки та стимулює до її подальшого вдосконалення.

З великим задоволенням і неабиякою охотою в олімпіаді беруть участь студенти, здебільшого, зорієнтовані на здобуття знань, необхідних для успішного навчання й наступного професійного зростання після закінчення ВНЗ. Щороку предметні олімпіади в університеті презентують нам нових обдарованих молодих людей. Талановиті студенти – це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна еліта – це особистості творчі, яскраві, мислячі. Олімпіада допомагає відібрати саме таких студентів, допомогти їм знайти себе, правильно оцінити, адже це конкурс, в якому переможцями стають найсильніші, а інші учасники – збагачуються новими знаннями і здобувають необхідний досвід. Запропоновані завдання, доступні для їхнього вирішення, їх виконання, дає можливість учаснику олімпіади відчути радість подолання труднощів.

Олімпіада з дисципліни «Ветеринарно-санітарна експертиза з основами технології та стандартизації продуктів тваринництва» відбулася 20 березня 2017 року на кафедрі ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського.  В ній взяли участь 19 студентів 3 СП(Б) курсу ФВМ, з них п’ять кращих студентів стали переможцями. У ході олімпіади кожен з учасників отримав сильні позитивні й негативні емоції. І ті й інші – це отриманий досвід, тому що очевидне поняття «успіх» не відоме тому, хто не отримував поразок, хто не переживав емоційно. Людина має вірити, що успіх завжди можливий, якщо цього дуже захотіти, а успіх у навчанні – це єдине джерело внутрішніх сил студента, що дає певну енергію для подолання труднощів і бажання вчитися.

Тож, за підсумковими балами, призові місця з предметної олімпіади «Ветеринарно-санітарна експертиза з основами технології та стандартизації продуктів тваринництва» вибороли наступні студенти:

І місце – Дубіненко Катерина;

ІІ місце – Залозна Дар’я, Чопенко Юрій;

ІІІ місце – Пікалова Єлизавета та Нечиталюк Юлія.

Викладачі кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського БНАУ вітають переможців олімпіади та бажають подальших успіхів у вдосконаленні фахових знань і професійного рівня! Ваші здібності й знання, інтелектуальні можливості – запорука прогресу в будь-якій галузі людського життя. Кожному з вас представилася можливість проявити себе, повірити у свої сили, отримати задоволення і перемогти. І ви перемогли! Так тримати!

Букалова Н.В., доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва
та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського