Книжкова виставка «Цей цікавий світ тварин»

Дуже прикро, але біологічне різноманіття Землі неухильно скорочується величезними темпами. Статистика надає жахливі цифри: кожну годину з лиця нашої матінки Землі безповоротно зникають три види тварин.  Кожен день відходять в історію близько 70-ти видів флори і фауни нашої планети. Життя людей немислиме без тварин, а значить вони повинні зробити все, щоб не допустити зникнення жодного виду.

Міжнародний конгрес прихильників руху за захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році, запровадив Всесвітній день захисту тварин, або День тварин (англ. World Animal Day). . Це рішення підтримали організації, створені з метою захисту тварин у різних країнах світу. 4 жовтня було оголошене   Всесвітнім днем захисту тварин, що покликаний об’єднати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх та безпритульних тварин.

Дата 4 жовтня вибрана не випадково. Це день католицького святого Франциска Ассизського, який вважається покровителем тварин. За переказами, святий  Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні, міг спілкуватися з тваринами.

В Україні Всесвітній день захисту тварин відзначається, починаючи із 2000 року.  Це свято шанують не тільки представники природоохоронних організацій, а й просто звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце.

Бібліотека БНАУ не залишилась осторонь цього дня. Бібліотекарі ветеринарного факультету підготували книжкову виставку «Цей цікавий світ тварин». На ній представлена література, в якій можна знайти матеріал про різні види тварин, як правильно їх доглядати і лікувати, піклуватися про них та оберігати. Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з представленими на виставці документами та взяти їх з собою. Адже тваринний світ такий цікавий і незвіданий.

Виставка буде діяти в читальній залі бібліотеки факультету ветеринарної медицини до 13 жовтня.