Книжково-публіцистична виставка «Євроатлантична інтеграція України: шлях до демократії»

У Білоцерківському національному аграрному університеті продовжуються заходи, спрямовані на підвищення рівня обізнаності студентської молоді з питань євроатлантичної інтеграції.

З 18 квітня у бібліотеці університету оформлено виставку «Євроатлантична інтеграція України: шлях до демократії», відкривали виставку  завідуюча кафедрою суспільно-гуманітарних дисциплін, канд. політ. наук, доцент Людмила Миколаївна Мельник та канд. політ. наук Дужа Ірина Анатоліївна.

Головною метою функціонування виставки є висвітлення історії та розвитку Північноатлантичного альянсу, теми співробітництва альянсу й України у різноманітних сферах.

Президент України П.О. Порошенко вважає, що найбільш функціональною організацією колективної безпеки є НАТО. За результатами соціологічних досліджень 2012 року 62 % українців не хотіли вступати до НАТО, а згідно опитування у серпні 2014 р., то 52 % опитаних українців  висловлюють позицію за вступ до Північноатлантичного альянсу.

У грудні 2016 р. Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та Центр ім. О. Разумкова оприлюднили дані, які переконливо вказують на підтримку українцями членства нашої держави в НАТО. Із 62 % опитаних українських громадян, абсолютна більшість – 72 % – однозначно підтримали би членство в Альянсі. Таким чином, соціологічні дослідження свідчать, що прагнення в НАТО – це не лише позиція Президента України та українських політиків, а позиція українського народу.

Так, Україні необхідний вступ до НАТО, але значна частина нашого суспільства не зовсім поінформована про природу, організаційні засади, завдання і суть діяльности Альянсу. Наразі багато хто сприймає НАТО як військову організацію. Насправді, Альянс виконує набагато ширші функції, які важливі для України.

Наукова бібліотека БНАУ запрошує відвідати виставку співробітників університету та студентів за адресою пл. Соборна, 8/1 (читальна зала).

Завідуюча кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін, канд. політ. наук, Мельник Л.М.