Конференція, присвячена 95-річчю доктора вет.наук, професора В.С. Хоменко

28 вересня на факультеті ветеринарної медицини відбулася конференція, присвячена 95-річчю доктора ветеринарних наук, професора, заслуженого працівника та відмінника народної освіти, ветерана Великої Вітчизняної війни, учасника бойових дій Хоменко Віри Семенівни.

З теплими словами привітання до ювілярки, яка в силу поважного віку не змогла , на жаль, особисто бути присутньою на урочистостях, звернувся перший проректор, доктор біологічних наук, професор Новак Віталій Петрович. Він відзначив високий професіоналізм  Віри Семенівни як науковця, її компетентність, талант педагога, і підкреслив, що вона більше 60-ти років пропрацювала в стінах нашого університету.

Секретар Білоцерківської міської ради Смуток Борис Михайлович у своєму вітанні ювілярці зупинився  на її громадській діяльності, наголосив на   значному  внеску в розвиток  суспільної роботи міста, який зробила Віра Семенівна. Вона одна з перших була включена до Золотого фонду міста Білої Церкви. Борис Михайлович побажав ювілярці  міцного здоров’я та всіляких гараздів.

Щирі слова вітання адресував колезі-ювілярці голова Ради ветеранів  університету, доктор сільськогосподарських наук, професор Розпутній Олександр Іванович. Він як  колишній учень професора Хоменко В.С. відзначив її людяність, душевне багатство, поєднання життєвої мудрості та професіоналізму вченого і педагога.

Зі  славним ювілеєм привітав Віру Семенівну декан ФВМ, доцент, колишній учень ювілярки  Івасенко Борис Петрович. Він звернув увагу присутніх  на те, що все своє трудове життя Віра Семенівна присвятила науково-педагогічній діяльності вищої школи, навчанню та вихованню студентської молоді, яка була їй вдячна за професійне та доступне викладання матеріалу з курсу «Ветеринарна фармакологія», цієї непростої, але  вкрай необхідної для лікаря дисципліни.

Своїми спогадами про спілкування з цією неординарною людиною поділився з аудиторією молодий науковець, кандидат вет.наук, асистент кафедри паразитології та фармакології Шаганенко Володимир Сергійович.

В конференції безпосередню участь взяли студенти.

Студентки 1 групи 3 курсу Сирнікова Ілона та Єлізарова Альона у своїх виступах висвітлили основні віхи життєвого та наукового шляху професора Хоменко В. С.

Студент 2 групи 3 курсу Соколенко Святослав у своїй доповіді «Історія хіміотерапії» відзначив відданість своїй справі  і любов ювілярки до науки, зокрема хіміотерапії – розділу фармакології, якому Віра Семенівна присвятила свої наукові пошуки, глибоко вивчивши препарати групи сульфаніламідів та нітрофуранів, яким були присвячені її кандидатська та докторська дисертації.

Студентка 2 СП курсу Биченок Марина розкрила у своїй доповіді особливості застосування препаратів групи нітрофуранів.

Від імені нинішніх студентів факультету студентка 3 СП курсу Савченко Ірина подарувала Вірі Семенівні пісню про маму.

На закінчення конференції студентки 2 СП курсу Моруга Анастасія та Давидюк Неля виконали улюблену  пісню  ювілярки «Ой у вишневому саду».

Авраменко Н.В., доцент кафедри паразитології та фармакології