ENG | УКР |

Круглий стіл на тему "Українське військо: від козака до кіборга" (присвячений Дню українського козацтва та захисника України)

 

14 жовтня – це значуща дата, яка переповнює серця мільйонів українців, адже у ній втілюється аж 4 важливих свята:

 - День святої Покрови Пречистої Богородиці;

- День українського козацтва;

- 76-а річниця створення Української повстанської армії (УПА);

- День захисника України.

Свято День захисника України офіційно визнано 14 жовтня 2014 року Указом Президента. Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі і саме цього дня особливо гостро постала з початком гібридної війни  на території Луганської та Донецької областей.

Мужність, героїзм, військова честь явлені українськими військовослужбовцями на передовій АТО, тисячі відданих життів за Україну потребували гідного вшанування з боку суспільства й держави. Адже міфічне радянське «23 фєвраля» є чужинським і мертвим для кожного свідомого українця! Аналогічно як і російські проекти під назвою «Руській мір»,  що активно розгортаються в інформаційному просторі, які в основі опираються на спільну православну площину, що в свій час Росія обачно приберегла для Московськoго патріархату, не зважаючи на канони, не допустила розпаду Руської Православної Церкви.

«Українське військо: від козака до кіборга (до Дня захисника Вітчизни)» – під такою назвою у стінах БНАУ відбувся круглий стіл 9 жовтня ініційований кафедрою теоретико-правових та соціально-гуманітарних дисциплін. Учасники круглого столу піднімали актуальні питання історії українського війська та військових традицій, що дійшли та розвиваються вже у сучасних Збройних Силах України. Цікавим доповненням тематики круглого столу стали доповіді воїнів АТО – доцента кафедри теоретико-правових та соціально-гуманітарних дисциплін О. Ярмоли та студента факультету права та лінгвістики О. Паєвського. Під час круглого столу було наголошено, що справа захисту територіальної цілісності своєї країни згуртувала і військовослужбовців, і добровольців, і гуманітаріїв, духівництво, кожного свідомого громадянина своєї держави. Також було підкреслено роль волонтерського руху у наближенні перемоги українського війська. Зазначено, що Білоцерківський національний аграрний університет на чолі з ректором А. Даниленком активно займається волонтерською діяльністю.

Вдалим доповненням до піднятої тематики стала книжково-ілюстративна виставка наукової бібліотеки БНАУ, яка вміщувала в собі як історичні дослідження українського війська так і літературу з хроніками військових дій на сході та світлини з передової фронту надані ректором А. Даниленком та співробітниками університету.

Під час проведення круглого столу панувала атмосфера патріотизму та  дух небайдужості. Так, шкода, що були навіть сльози… але ті сльози, які мали місце серед студентської аудиторії круглого столу вказують на те, що молодь не байдужа. Молодь активно підтримує новий тренд – патріотизм, який ще років п’ять потому був просто терміном, який вчили в освітніх закладах та згадували на День Незалежності.

Отже, будьмо патріотами своєї країни, шукаймо задоволення не в тім «щоб бути українцем», а в тім, щоб було честю носити ім’я УКРАЇНЦЯ. І той факт, що бандерівське гасло «Слава Україні! Героям слава!», що лунало вперше в історії на параді з вуст військовослужбовців ЗСУ, СБУ, поліції говорить, що ми рухаємося вірним шляхом.

 

Завідувач кафедри теоретико-правових та соціально-гуманітарних дисциплін Людмила Мельник