Круглий стіл на тему: "Відкрий Європу для себе"

В третю суботу травня  відзначається  День Європи. Рішення щодо відзначення Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість. У 1997–1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Це свято відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

В університеті в  рамках свята відбувся круглий стіл на тему «Відкрий Європу для себе», в засіданні якого взяли участь  помічник ректора, голова ГО ВМО «Молодь за євроінтеграцію» Балацький Ю.О., завідувач кафедри  менеджменту зовнішньоекономічної  діяльності  та  євроінтеграції  Губенко В.І. та студенти. Були обговорені переваги та недоліки входження України в європейську спільноту. Урядові структури мають створити умови для реалізації  в Україні  принципу європейського підходу – поставити людину в центрі уваги, аби захист прав і свобод дав їй змогу використати свій потенціал. А це забезпечить високі стандарти життя, формування нових робочих місць, заробітну плату, соціальний захист тощо.

Велику роль у формуванні громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу має  відіграти  молодь. Європа повинна починатись з кожного з нас. Активна, освічена молодь, яка мислить сучасно, по-європейськи, має робити рішучі кроки на шляху до нашого європейського майбутнього.

Балацький Ю.О., голова ГО ВМО «Молодь за євроінтеграцію»