Круглий стіл «Проблеми і перспективи децентралізації на сучасному етапі»

12 жовтня на факультеті права та лінгвістики за ініціативи кафедри історії, теорії держави і права та державного будівництва відбувся круглий стіл «Проблеми і перспективи децентралізації на сучасному етапі».

На початку засідання декан факультету права та лінгвістики, доцент Борщовецька В.Д. привітала усіх присутніх та подякувала за інтерес до тематики круглого столу.

На засідання були запрошені представники міської влади, органів місцевого самоврядування, державних установ, студенти 2 та 4 курсів факультету права та лінгвістики, викладачі. Усі учасники круглого столу виявитись небайдужими до процесів розбудови, що відбуваються сьогодні у суспільстві, активно обговорювали ці процеси та дискутували.

У своєму виступі депутат Білоцерківської міської ради, секретар постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації  Гончар А.А.  висвітлив стан та перспективи   процесу приватизації об'єктів комунальної власності в умовах децентралізації, виклав власну позицію щодо основних її моментів.

Завідувач кафедри історії, теорії держави і права та державного будівництва доцент Бровко Н.І.  повідомила присутні про функціонування на кафедрі наукової студентської лабораторії «Правові основи децентралізації», в рамках якої здійснюється аналіз процесу децентралізації із залученням студентів факультету права та лінгвістики. Вона підкреслила: «Дуже приємно, що сьогодні тут зібрались усі, хто небайдужий до розбудови нашої держави, області, міста. Впевнена, що напрацювання круглого столу будуть корисними кожному, хто цікавиться цим процесом».

Радник міського голови м. Біла Церква з питань правового забезпечення та діяльності міської ради Постівий С.О. зупинився на механізмі правового регулювання процесу територіальної децентралізації в сучасних умовах. Він окреслив основні напрями добровільного об’єднання територіальних громад, вказав на необхідність активної участі територіальної громади в цьому процесі. «Лише за активної участі населення ми зможемо поліпшити життя у нашому місті. Свідома молодь – це рушійний елемент у розбудові сучасного правового  суспільства», – наголосив Постівий С.О.

Викликала неабиякий інтерес думка сільського голови с. Сухоліси Савчука В.С. щодо процесу добровільного об’єднання територіальних громад. Він розповів про практичні аспекти  цього процесу,  його проблеми та перспективи. Зазначив, що сільське населення має досить низьку правосвідомість, пасивне в питаннях добровільного об’єднання. На його думку, слід активніше доносити до населення інформацію, що стосується реформування, отже такий захід, як круглий стіл, є дуже корисним та має важливе значення для формування активної суспільної думки і позиції як у сільського  населення, так і у молоді.

До обговорення приєднались начальник відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Луценко С.А. та начальник відділу обслуговування та розгляду звернень громадян управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Познякова І.М., заступник керівника  Білоцерківської  місцевої  прокуратури Маційчук О.А.

Цікаві думки висловлювали і викладачі, зокрема доцент Щериця С.І., доцент Батажок С.Г., ст. викладач Мельник О.Г.,  ст. викладач Росавіцький О.О., ст. викладач Терещук  М.М. та інші.

Викликали інтерес позиції студентів 2 курсу Діденка В., Паєвського О., Косяк Я. та думки студентів  Богуславського  педагогічного коледжу  Логойди Я.,  Білоус І., Коваленко Н.

Захід пройшов дуже активно та з максимальною користю. Усі були задоволені, незважаючи на різні позиції та думки. Присутні подякували організаторам круглого столу та висловили надію на подальшу плідну співпрацю.