Міжнародна науково-практична конференція «Стан і перспективи захисту рослин» (Республіка Білорусь)

17-19 травня 2016 року в РУП «Інститут захисту рослин» (аг. Прилуки, Республіка Білорусь) було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Стан і перспективи захисту рослин» присвячену 45-річчю від дня організації Інституту захисту рослин. Робота конференції була направлена на методологічні та методичні аспекти наукових досліджень у захисті рослин від шкідників, хвороб і бур'янів, вдосконалення та розробка нових методів моніторингу і прогнозу шкідливих організмів; екологічне обґрунтування формування асортименту засобів захисту рослин та технологій їх застосування, що не роблять шкідливого впливу на навколишнє середовище; розробка і застосування біологічних засобів захисту рослин. Програма конференції включала пленарні та секційні засідання за наступними напрямками: гербологія, фітопатологія, ентомологія, біологічний метод захисту рослин.

У роботі конференції прийняли участь понад 200 науковців з різних країн світу і серед них представник Білоцерківського національного аграрного університету доцент кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин Марченко Алла Борисовна. Науково-педогогічні працівника кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин, а саме Кривенко А.І., Шушківська Н.І., Яковенко О.М. представили свої наукові результати у вигляді тез та стендових доповідей.

Результатом конференції є підписані угоди про співпрацю між Білоцерківським національним аграрним університетом та Білоруським державним технологічним університетом (кафедра лісозахисту зав. кафедрою Звягінцев В.Б.) і РУП «Інститут захисту рослин» (зав. лаб. фітопатології Жуковський О.Г.). Також під час візиту було придбано наукову літературу щодо захисту сільськогосподарських культур, яка передана на кафедру.

Марченко А.Б., доцент кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин