ENG | УКР |

Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики органічного виробництва»

 

21 березня на агробіотехнологічному факультеті пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики органічного виробництва», організаторами якої виступили наш університет та керівник групи Житомирського національного агроекологічного університету з німецько-української співпраці в галузі органічного сільського господарства Федерального міністерства та сільського господарства Німеччини Лєнц Йоахим.

Відкриваючи конференцію, проректор з наукової та інноваційної роботи, професор В.В. Сахнюк наголосив, що актуальність її проведення зумовлена тим, що нині в світі зростає попит на якісні та безпечні продукти харчування, а особливої популярності останнім часом набувають так звані органічні продукти.

Усвідомлення людством зростаючої екологічної загрози внаслідок інтенсифікації сільського господарства стимулювало розробку різноманітних альтернативних методів сільськогосподарського виробництва, котрі сприяють утворенню екологічно стійких агроландшафтів та виробництву екологічно чистої продукції, що відповідає життєвим інтересам споживачів. Україна не стоїть осторонь цих процесів: спостерігається зацікавленість сільгосппідприємств до виробництва саме органічної продукції. Водночас українські товаровиробники ще мало знають проте, що саме мається на увазі, коли йдеться про “органічне сільське господарство”, “органічний спосіб виробництва” та “органічні продукти харчування”. А тому увагу учасників конференції слід загострити на різних аспектах органічного виробництва, на викликах, що стоять сьогодні перед сільським господарством, а також на перспективах цього напряму в Україні.

Проаналізувавши виклики, які сьогодні постали перед вищою школою в плані підготовки фахівців нової формації, які конче потрібні сучасним товаровиробникам, колектив агробіотехнологічного факультету на чолі з деканом В.С. Хахулою доклали максимум зусиль для відкриття на факультеті спеціалізації «Органічне землеробство». Нагадуємо, що на минулому тижні працювала робоча група щодо приведення у відповідність навчальних планів та програм підготовки фахівців з цієї спеціалізації.

Надзвичайно приємним для нас стало те, що серед доповідачів конференції наша гордість – випускники факультету різних років, які сьогодні займають відповідальні посади: Галашевський Сергій Олександрович, – директор компанії "Органік Стандарт", Вдовиченко Андрій Васильович – директор ДП «Дослідне господарство «Сквирське» ІАП НААН, Центило Леонід Васильович – канд.с.-г. наук, директор ТОВ «Агрофірма Колос».

На засіданнях секцій відбулася жвава дискусія з порушених питань, що дає нам впевненість в тому, що незабаром Україна подасть до столу не лише вітчизняних, а й європейських споживачів здорову, екологічно чисту сільськогосподарську продукцію.