ENG | УКР |

Міжнародна співпраця: стажування НПП у рамках голландсько-українського проекту «DUDC»

 

У 2016 році в Україні розпочав функціонувати голландсько-український проект під назвою «Нідерландсько-український молочний центр (DUDC)», створений за підтримки Міністерства економіки, сільського господарства та інновацій Нідерландів. У рамках цього проекту планується створення у різних регіонах України тренінгових центрів, мета яких– проведення тренінгів для фермерів з питань менеджменту, фінансів, кормової бази, годівлі, якості молока та здоров’я тварин на базі найкращих молочних господарств України. Наш університет є одним із учасників новоствореного проекту «DUDC».

У період з 6 по 9 лютого викладачі факультету ветеринарної медицини – доценти кафедри акушерства та біотехнології репродукції тварин Лотоцький В.В. та кафедри терапії та клінічної діагностики Вовкотруб Н.В. мали змогу під керівництвом доктора Joep Driessen стажуватися з програми підготовки тренерів щодо сигналів корів на базі CowSignals Training Center у Нідерландах. Незважаючи на досить короткий термін, програма стажування була досить насиченою. Щодня тренінг розпочинався з теоретичної частини, де розглядалися питання якісного оцінювання основних сигналів корів, менеджменту дійного стада, дизайну корівників, а також сигналів працівників, що працюють на фермі, та їх комунікативних якостей. У другій половині дня набуті теоретичні знання відпрацьовували на практиці в умовах ферми. Впродовж періоду стажування ми ознайомилися з роботою чотирьох молочних ферм з різними підходами до утримання, годівлі корів та технології доїння.

Кожен учасник тренінгу представив презентацію на тему, пов’язану з молочним скотарством, з метою встановлення тісного контакту з аудиторією та можливості якнайкраще подати інформацію. В цілому стажування було насиченим і продуктивним.

По завершенні стажування учасники тренінгу отримали сертифікат тренера з «Сигналів корів», що дає право впродовж наступного року проводити аналогічні тренінги в Україні.

 Висловлюємо щиру вдячність керівництву університету та нашим голландським колегам за налагоджені міжнародні зв’язки і можливість підвищити свій професійний рівень.

Вовкотруб Н.В., доцент кафедри терапії та клінічної діагностики

Лотоцький В.В., доцент кафедри акушерства та біотехнології репродукції тварин