ENG | УКР |

Міжнародний науково-практичний семінар в рамках твіннінг-проекту МЕБ

 

26 квітня на факультеті ветеринарної медицини відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Діагностика, епізоотологія та зоонозний потенціал лептоспірозу», який проводився в рамках твіннінг-проекту МЕБ між нашим університетом та VetAgroSup для підвищення якості ветеринарної освіти.

У семінарі взяли участь працівники центрального апарату Держпродспоживслужби та ветеринарних установ Київської області, вчені науково-дослідних інститутів Національної академії аграрних наук, іноземні партнери із Франції (VetaAgroSup, м. Ліон) та Нідерландів (DG Animal Health), викладачі, магістранти, студенти.

Ректор університету, академік НААН, проф. А.С. Даниленко привітав учасників міжнародного семінару та зупинився на актуальних питаннях сучасного стану ветеринарної служби в Україні. Анатолій Степанович наголосив на мірах відповідальності всіх державних органів за той важкий епізоотичний стан, який склався у нас останнім часом, і висловив впевненість в тому, що спільними зусиллями можна покращити ветеринарну справу в Україні. Шляхами до покращення має стати інтенсивна робота з імплементації стандартів МЕБ у ветеринарну освіту, а також впровадження результатів нашої співпраці з Ліонською ветеринарною школою. Ректор наголосив на важливості об’єднання науковців різних країн для співпраці у науковій сфері, на необхідності розвитку та взаємозбагачення у царині ветеринарної науки.

 Координатор твіннінг-проекту МЕБ академік НААН, проф. М.В.Рубленко висвітлив історію нашої співпраці з університетом VetaAgroSup, розповів про цілі проекту та поділився спільними досягненнями. З доповідями виступили наші іноземні партнери із VetaAgroSup та DG Animal Health, вчені з НДІ НААН України. У своїх виступах науковці та фахівці охопили широке коло питань діагностики та епізоотології лептоспірозу, зупинилися на заходах боротьби з ним та на профілактиці цього небезпечного зоонозу. Були розглянуті теми розробки діагностичних засобів на основі серологічних та молекулярно-генетичних методів, екологічної епідеміології і прогнозування на основі супутникових ГІС-технологій, розробки вакцин, створення та впровадження систем оцінки ризиків та програм контролю лептоспірозу у молочних стадах. Не обійшли увагою і питання державного епізоотологічного нагляду із залученням мережі ветеринарних лабораторій тощо.

Участь у роботі семінару фахівців з різних країн та галузей ветеринарної науки сприяла всебічному висвітленню питання лептоспірозу, що було дуже цікаво аудиторії – ветеринарним лікарям-практикам, викладачам та студентам. У жвавій дискусії на рівні із викладачами та фахівцями ветеринарної служби активну участь брали студенти і магістранти, ставлячи фахівцям нестандартні, цікаві запитання.

Оргкомітет семінару висловлює вдячність керівництву університету, зарубіжним гостям та всім учасникам заходу.

Оргкомітет