Міжнародний україно-словацький круглий стіл в онлайн форматі

3 березня на кафедрі мовної підготовки Міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру було проведено міжнародний студентський круглий стіл з лінгвокраїнознавства на тему: «Рідна мова, сімейні цінності в Україні та в інших країнах світу». В заході взяли участь слухачі курсу мовної підготовки Білоцерківського НАУ з Алжиру, Білорусі, Ефіопії, Індії, Камеруну, Непалу, Нігерії, Пакистану. До участі в круглому столі долучилася керівник Міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру Н.В. Вовкотруб.

Доцент Т.М. Рудакова організувала наукову співпрацю наших слухачів та студентів зі Словаччини. Учасники заходу більше дізналися про фонетику, граматичний лад української, словацької мов, про специфіку мовної ситуації в Нігерії. Значний інтерес викликали презентації про Міжнародний день рідної мови 21 лютого, про Україну та українську мову в світі, про весільний обряд в Білорусі, особливості національної кухні України, Словаччини, Росії.

Учасники з цікавістю слухали художні твори про рідну мову, затишну домівку, батьківську любов і турботу. Деякі учасники заходу вперше сприймали на слух, як лунають словацька, болгарська, російська, берберська мови та екзотична мова ібо частини корінного населення Нігерії.

Круглий стіл розширив наукові обрії нашого вишу, нагадавши, що рідна мова – величезна цінність у житті кожної людини і кожного народу.

Т.М. Рудакова, в.о. завідувача кафедри мовної підготовки

О.Д. Будугай, А.О. Будугай, Н.О. Димань, Скрипкіна Є.Ю., куратори кафедри мовної підготовки БНАУ