Моє захоплення – хаскі і канікрос!

Команда України отримала запрошення від Міжнародної Федерації їздового спорту – International Federation of Sleddog Sports, Inc. (IFSS) на участь у змаганнях з канікросу. Членом команди була й студентка магістерського курсу 2 року навчання Катерина Стребкова – жителька м. Київ, яка ось уже шостий рік навчається на ФВМ. За словами Катерини, вона пишається тим, що її очікування щодо навчання в нашому університеті – одному з провідних вищих навчальних аграрних закладів України, справдилися, адже за матеріально-технічною базою, методичним забезпеченням, творчим і професійним потенціалом педагогічного колективу, гарантією якісного навчання, затребуваністю випускників на ринку праці, наш вищий навчальний заклад займає лідерські позиції.

Катерина – магістр з міжнародної економіки, нині отримує другу вищу освіту за фахом «Магістр ветеринарної медицини», оскільки любов до тварин перемогла! Ось про що повідала нам Катерина, захопленням якої єсобаки породи хаскі і канікрос (вид спорту для собак за участю їхніх господарів).

«Цієї осені в серці французьких Альп, на околицях Гренобля, відбулися міжнародні змагання з канікросу і байкджорингу «Гірський трофей», на яких команда України зайняла почесне 5-те місце, адже статус змагань – третій за значущістю після чемпіонатів світу і Європи, кількість учасників – більше 150, кількість країн – більше 10. Усього проведено 11 етапів незалежних гонок на дистанцію різної складності – від 3,8 до 8,5 км.

Канікрос – це біг пересічною місцевістю з собакою, одна з дисциплін спорту з цими тваринами. Собака біжить попереду, ніби допомагаючи рухатися господарю, тягне йоговперед, додаючи швидкості, при цьому людина і собака з’єднані один з одним повідком. Руки спортсмена залишаються вільними – він сполучений з собакою спеціальним тросом з амортизаційною гумою, який з одного боку, кріпиться на їздову шлею собаки, а з іншого – на пояс того, хто біжить. За видимою простотою правил приховуються серйозні «підводні камені» – парі необхідно дуже добре відчувати один одного, собакою потрібно уміло управляти, аотже вона повинна мати досить високу підготовку з курсу слухняності, й не відволікатися на різні подразники. Фактично – це офіційний варіант звичайної недільної пробіжки з домашнім собакою, що практикується багатьма власниками тварин.

Найпопулярнішою породою собак на змаганні виявилися собаки породи хаскі,з якою на змагання приїхала і я. Сибірський хаскі – заводська спеціалізована порода собак, зареєстрована як їздовий собака, предки якого – аборигенні собаки Далекого Сходу. Порода сибірський хаскі використовується не лише як їздова, але й як собака-компаньйон і шоу-виставкова собака. Доброту в собаках породи хаскі потрібно виховувати з дитинства. Вони відомі на Алясці та Крайній Півночі як справжні друзі людини. Чукчі й ескімоси спеціально виводять їх для виживання людей у суворому північному кліматі. До людей ці собаки абсолютно лояльні, одні з кращих няньок для дітей, тому дітям з ними цікаво. Жоден хаскі не виявляє до них агресії, як би діти їх не торсали. На змаганнях же з канікросу виховується командний дух та лідерські якості спортсмена.

Пощастило нам відвідати й прекрасне місто Гренобль, погуляти його старовинними вуличкам та помилуватися прекрасними видами гір, які оточують місто з усіх боків, куди не глянь.

Якщо у вас є домашній улюбленець, який вміє і любить бігати, – беріть участь у змаганнях з канікросу. Це не лише дивовижно, це відкриває багато можливостей! Приєднуйтеся!»

Н.В. Букалова, доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів
тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського