«Ми – нескорена нація!» (до 80 роковин Великого терору)

У рамках програми, затвердженої у Білоцерківському національному аграрному університеті, присвяченої вшануванні пам'яті жертв Великого терору 1937-38 рр. 21 березня кафедрою суспільно-гуманітарних дисциплін спільно з Білоцерківською ЦБС за участі студентів БНАУ було проведено круглий стіл «Сталінський терор проти України: нові погляди та джерела (до 80-річчя трагічних подій)».

До роботи круглого столу долучилися місцеві краєзнавці та історики вищих навчальних закладів Білоцерківщини, а також незалежні історики-дослідники.

Сьогодні зрозуміло, що на різних етапах історії України радянської доби репресії й терор використовувалися державою, оскільки були необхідною умовою життєздатності комуністичного режиму та засобом побудови комуністичного суспільства. Проте період «Великого терору» (1937-1938 рр.) був відзначений таким сплеском масштабних репресій, що й на сьогодні недостатньо висвітлені трагічні події минувшини.

Присутні доповідачі на круглому столі намагалися не лише висвітлити трагічні події сталінщини, а й в ході дискусії зрозуміти в чому ж причини Великого терору.

Під час роботи круглого столу учені дійшли висновку, що в залежності від регіону репресії мали свою специфіку: у кожному регіоні України переслідували в основному ті групи, які влада вважала проблемними для себе.

Більше того, загострене відчуття любові до Батьківщини, справедливості і відповідальності перед історією і майбутнім, що панувало в ході роботи круглого столу спонукало присутніх студентів Білоцерківського національного аграрного університету у подальшому займатися цією проблематикою і висвітлювати свої дослідження на студентських конференціях.

Мельник Л.М., зав. кафедрою суспільно-гуманітарних дисциплін, канд. політ. наук