ENG | УКР |

Наша пам’ять невмируща

 

Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності, Небесна сотня  – ці терміни нині стали невід’ємним складником в історії побудови  української державності.  Це виклик історії, адже політичні та суспільні зміни, що відбулися в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою йому протидією.

Минає три роки від другого Майдану в Україні. Впевнена, буремні події, що відбувалися тоді впродовж трьох холодних зимових місяців у центрі столиці, так чи інакше вплинули на кожну людину, яка має відкрите серце. Навіть три роки по тому, неможливо спокійно переглядати ті кадри: мирні протести, побиття, стрілянину, смерть, самопожертву, згуртованість, викрадення, вогонь, стійкість …

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Загинули за честь, волю, право бути Українцем, за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності … Описати, а тим більше, відчути глибину трагедії і болю, що впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому.

Гіркі події не могли залишити байдужими й студентів ФВМ, котрі, в ті трагічні дні, при вході до корпусу № 8 ФВМ облаштували куточок пам’яті Небесної Сотні, куточок-реквієм тим, хто віддав життя за кожного з нас, тим, котрі в найкритичніший момент не відступили і пожертвували собою заради України. Щоб не забути, щоб пам’ятати, щоб вшанувати найкращих і їх справжній подвиг!..

        

У матері син – один.

Був.

У матері сина нема –

Одна.

До ніг Батьківщини поліг.

Труна – об поріг.

І сніг ...

Стоїть сирота-сиротина:

Був ... і немає сина.

Сива ... безсила....

Хіба смерть красива?!

Кажуть, герой ....

Голосить: «Ой! Йой!..

Ростила, плекала барвінка,

Любила, кохала дитя,

А він до вдовиці-Вкраїни

Цвітом поніс життя!..»

Люта година,

Палає скорбота.

Матір ховає дитину.

На віки. Першу і соту.

                       (Ганна Дудник)

 

Букалова Наталія, доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів
тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського