Наші вчителі в житті та науці

27 лютого була проведена загальна виховна година на 2М курсі, присвячена пам’яті вчителів-ветсанекспертів. Науково-педагогічні працівники кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії ім. Й.С. Загаєвського (професор Лясота В.П., доценти Хіцька О.А., Букалова Н.В., Джміль В.І.) приготували цікаві та змістовні презентації про видатних вчених, які в різний час очолювали кафедру та внесли вагомий вклад в її розвиток.

Студенти отримали цікаву інформацію про Загаєвського Йосипа Станіславовича – доктора ветеринарних наук, професора, заслуженого працівника вищої школи України, полковника ветеринарної служби у відставці, засновника Білоцерківської школи ветеринарно-санітарних експертів. Він очолював кафедру патанатомії та ветеринарно-санітарної експертизи упродовж 38 років (з січня 1948 по серпень 1986 pp.), а з серпня 1986 р. по 1 січня 1992р. працював професором-консультантом кафедри. Основні здобутки наукової школи професора Й.С. Загаєвського складають понад 1000 наукових праць, у тому числі 10 монографій та 5 підручників із ветсанекспертизи для вузів і технікумів. Школа має 5 авторських посвідчень, 8 патентів, 2 рацпропозиції та 12 нормативних документів України (правила, настанови, інструкції, рекомендації) з питань контролю безпечності та якості продукції тваринного походження.

І особливу увагу доповідачі приділили інформації про життєвий шлях та професійну діяльність професора Микитюка Петра Васильовича, присвячену його світлій пам’яті та 82-й річниці від дня народження (27.02.1937р.). З 1986 по 2006 р. П.В. Микитюк був завідувачем кафедри патанатомії та ветсанекспертизи, директором НДІ ветсанекспертизи у складі Білоцерківського державного аграрного університету. В 1991 р. йому за плідну навчально-методичну, науково-дослідну та виховну роботу було присвоєно вчене звання професора. У 1997 р. він був обраний дійсним членом Української технологічної академії (відділення “Технологія харчової промисловості”). Він завжди користувався величезною повагою серед студентів, колег, фахівців ветеринарної медицини різних рангів. За період своєї професійної діяльності професор П.В. Микитюк опублікував понад 300 праць. Він є автором і співавтором 63-х навчально-методичних видань (підручники, навчальні посібники, довідники тощо), 18 наукових рекомендацій, що впроваджені у виробництво, 5 авторських свідоцтв та однієї рацпропозиції. Його професійні здобутки були відзначені численними державними нагородами та преміями.

Колектив кафедри щиро дякує завідувачу бібліотеки ФВМ Бондаренко Анні Олексіївні, яка приготувала до виховної години виставку публікацій видатних учених-ветсанекспертів.

Лясота В.П., завідувач кафедри, професор

Хіцька О.А., куратор 2М курсу, доцент