Наукова діяльність | Кафедри обліку і оподаткування

Наукова діяльність вчених кафедри спрямована на подальший розвиток фундаментальних пошукових і прикладних досліджень з питань бухгалтерського обліку та оподаткування.
Наукова робота на кафедрі ведеться за темою: «Формування інформаційно-облікового забезпечення аграрного сектору в умовах інноваційного розвитку економіки». Науковий пошук викладачів, аспірантів та докторантів спрямований на удосконалення прогресивних форм і методів обліку та контролю в підприємницькій діяльності, теоретичне дослідження основ бухгалтерського обліку, визначення та вирішення методологічних проблем бухгалтерського обліку в умовах розрахунково-аналітичних досліджень фінансової звітності та значення інформаційної бази, що формується у системі бухгалтерського обліку.

Наукова робота кафедри здійснюється за напрямами:
- виконання держбюджетних і госпрозрахункових науково-дослідних робіт;
- підготовка та видання монографій  та наукових статей тощо;
- підготовка кандидатських та докторських дисертацій викладачами й аспірантами кафедри;
- участь викладачів та аспірантів кафедри у конференціях різних рівнів;
- наукове співробітництво з провідними аграрними підприємствами;
-  залучення обдарованої студентської молоді до наукової роботи.

Кафедра активно співпрацює у напрямі дослідження та впровадження інформаційних систем в обліку з провідними розробниками програмного забезпечення: «Галактика», «Інтелект-сервіс», «Парус» та іншими.
Постійно проводяться спільні заходи з Федерацією професійних бухгалтерів та аудиторів України, видавництвом «Все про бухгалтерський облік».
Отримані практичні результати наукової роботи були використані при написанні монографій, наукових статей, навчально-методичної літератури, підручників і посібників та впроваджені в навчальний процес. В цілому за останні п’ять років кількість опублікованих наукових і навчально-методичних робіт становить 294 праць, в т.ч. монографій – 5, наукових статей – 183, тез доповідей на конференціях – 102, підручників, навчальних посібників – 4. З метою підвищення якості навчального процесу, наукові здобутки викладачів використані при підготовці та доопрацюванні навчальних планів, посібників та підручників за науками і дисциплінами, викладання яких забезпечується кафедрою.
Особливо увага приділяється науковій роботі студентів, з цією метою на кафедрі успішно функціонує науковий студентський  гурток з обліку та оподаткування. Студенти постійно беруть участь у фахових Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах наукових робіт, дипломних магістерських робіт та займають призові місця.