ENG | УКР |

Науковці університету – за впровадження гуманних методів використання продуктивних тварин

У розвинутих країнах є велика кількість законодавчих актів, що регламентують умови годівлі та утримання тварин з метою захисту їх інтересів й унеможливлення невиправданих страждань. В Україні, недостатня обізнаність виробничників з вимогами щодо захисту тварин уже сьогодні призводить до значних економічних збитків. Значні кошти витрачаються на будівництво тваринницьких приміщень, закупівлю технологій, які, з точки зору добробуту тварин, не відповідають мінімальним стандартам, прийнятим у розвинених країнах. Це значно обмежує можливості продажу продукції, отриманої на таких фермах, а значить є серйозною перешкодою на шляху до підвищення їх конкурентоспроможності.

Угода про асоціацію України та ЄС (глава 4 «Санітарні та фітосанітарні заходи» та додаток IV-B «Стандарти добробуту тварин») передбачає адаптацію українського законодавства щодо вимог добробуту тварин до відповідних законодавчих актів ЄС.

На виконання цього завдання, на базі університету була проведена міжнародна науково-практична конференція на тему: «Добробут продуктивних тварин у контексті гармонізації законодавства України та Європейського Союзу». В Міністерстві аграрної політики та продовольства України створена і працює робоча група з удосконалення розробки та імплементації законодавства про добробут тварин у контексті угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Від Білоцерківського НАУ членами цієї робочої групи є доктори наук Р.В. Ставецька та В.І. Козій.

Усі бажаючі долучитися до процесу державного законотворення у царині добробуту продуктивних тварин можуть звертатися за адресою vkoziy3@gmail.com.

 

Козій В. І., професор кафедри хірургії і хвороб дрібних домашніх тварин