Наукове стажування в Дрезденському університеті прикладних наук (HTW) з питань органічного виробництва

У серпні завідувач кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин Білоцерківського НАУ М.Б. Грабовський та доцент кафедри загальної екології та екотрофології Т.О. Грабовська проходили наукове стажування в Дрезденському університеті прикладних наук (HTW) з питань органічного виробництва.

Під час стажування представники БНАУ мали змогу попрацювати в науковій бібліотеці та зустрітися з аспірантами та викладачами Дрезденського університету прикладних наук. В ході зустрічей з науково-викладацьким складом обговорювалися специфіка організації органічного виробництва в Німеччині та навчальні плани для студентів. Викладачі БНАУ взяли участь у проведенні польових та лабораторних досліджень, відвідано асоціації органічного виробництва GEA і Bioland. Проведено зустріч з керівником відділу міжнародних зв’язків Юліаною Терпе щодо перспектив участі у проектах Ерасмус+, DAAD, німецьких стипендіальних фондах. Обговорено можливість участі представників HTW у міжнародній акредитації факультетів БНАУ. Наукова подорож стала чудовою нагодою взаємного обміну досвідом між працівниками двох університетів.

Результатом наукового стажування стали напрацювання спільних ідей та проектів щодо поточної координації та консультації з питань розвитку органічного виробництва, організації підготовки кваліфікованого дослідницького персоналу, подальшого дослідження та вивчення закордонного досвіду в сфері органічного виробництва, покращенню навчальних планів, організації міжнародних літніх шкіл для викладачів та студентів.

Підводячи підсумки наукової подорожі, сторони висловили взаємне побажання поглиблювати науково-освітню співпрацю та організовувати постійні взаємні наукові стажування між викладачами обох університетів.