Науково-практичний семінар в бібліотеці БНАУ

З метою підвищення професійної майстерності бібліотечних працівників 25 листопада у читальній залі бібліотеки центрального корпусу відбувся науково-практичний семінар «Розвиток бібліотек ВНЗ: досвід та перспективи».

До участі в семінарі були запрошені науковці нашого університету, бібліотекарі та науковці інших навчальних закладів України. Зі вступним словом до присутніх звернувся Т.М. Царенко, канд. вет. наук, начальник відділу науково-дослідної та інноваційної діяльності БНАУ. У своїй промові Тарас Михайлович визначив роль сучасної бібліотеки як ключової ланки у формуванні науково-інформаційного простору не тільки в Україні, а й у світі.

Своїм баченням перспектив розвитку університетських бібліотек поділилась кандидат наук із соціальних комунікацій, директор бібліотеки Ж. С. Вертій

Справжнє захоплення у присутніх викликала презентація канд. наук із соціальних комунікацій, зав. сектору підтримки наукових досліджень Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Є. В. Кулик «Бібліотека 4.0: засоби модернізації бібліотечно-інформаційної діяльності бібліотек вищих навчальних закладів».

Досвідом створення інституційного репозитарію поділилась Сталідзанс Л.Я., зав. відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Наукової бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету .

Методика пошуку англомовної наукової літератури була представлена у презентації Шмирової О.В., кандидата педагогічних наук, зав. кафедри іноземних мов факультету права та лінгвістики БНАУ.

У семінарі взяли участь бібліотечні фахівці відокремлених структурних підрозділів БНАУ: Компаніївського ТВМ, Бобринецького технікуму ім. В. Порика, Тульчинського ТВМ, Маслівського аграрного технікуму ім. П. Гаркавого, Козелецького ТВМ.

Для учасників семінару працівниками бібліотеки Бондаренко А. О. та Клімовою О. В. були проведені практичні заняття: «Систематизація, аналіз інформації щодо публікаційної активності та наукометричних показників науково-педагогічного складу БНАУ», «Пошук наукових журналів, які індексуються наукометричними базами SCOPUS, WEB OF SCIENCE, INDEX COPERNICUS».

Семінар пройшов у теплій дружній атмосфері. Бібліотечні фахівці технікумів і коледжів збагатилися теоретичними і практичними знаннями та мали можливість отримати раніше замовлені підручники з обмінного фонду бібліотеки БНАУ.

Колектив нашої бібліотеки висловлює щиру подяку всім учасникам семінару та сподівається на подальшу активну співпрацю.