Навчальна практика з паразитології студентів ФВМ у НВЦ БНАУ

Для формування кваліфікованого фахівця будь-які теоретичні знання необхідно закріпити практичними навичками. На факультеті ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету для цього створені усі умови, адже в навчально-виробничому центрі БНАУ утримуються тварини різних видів (велика рогата худоба, коні, вівці), а також птиця (курчата-бройлери). Крім того, на ФВМ є стаціонар, віварій та функціонує міжкафкедральна клініка ветеринарної медицини.

Студенти нашого факультету охоче відвідують навчальну практику після закінчення вивчення курсу зі спеціальних дисциплін. Залюбки, попри не дуже близьку відстань, ми йдемо на НВЦ (І та ІІ відділення). Дослідження на паразитарні захворювання тварин та птиці в господарстві є цікавою і відповідальною роботою, і мені, як консультанту з паразитозів птиці, це теж добре відомо. Кожен студент це розуміє і відчуває себе певною ланкою у важливому процесі.

Тому навчальну практику з паразитології та інвазійних хвороб тварин у черговий раз ми провели в нашому рідному господарстві. Після клінічного дослідження провели відбір проб, які потім дослідили у лабораторії кафедри паразитології та фармакології, і за результатами оформили необхідну документацію.

Робота була продуктивною і результативною. Студенти 3СПС курсу зрозуміли, що їх фаховий рівень зростає з кожним днем.

Контролювати благополуччя з інвазійної патології тварин та птиці – надзвичайно важливий момент тваринницької діяльності, оскільки за паразитозів тварини відстають в рості й розвитку, знижуються всі види продуктивності, зростає оплата корму і  господарство несе витрати на ліквідацію захворювання та його профілактику.

Соловйова Л.М., доцент кафедри паразитології та фармакології