Навчально-методичне забезпечення | Кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин

Для забезпечення навчального процесу колективом кафедри підготовлено і опубліковано понад 54 методичних розробок. Науково-педагогічні працівники є співавторами 25 навчальних підручників та посібників.

Підручники та навчальні посібники:

Фізіологія тварин: Підручник / Мазуркевич А.І., Карповський В.І., Камбур М.Д., Ніщеменко М.П. та ін. Вінниця. Нова книга. 2010. – 424 с.

Фізіологія сільськогосподарських тварин: Підручник / А.Й. Мазуркевич, В.О. Трокоз, В.І. Краповський, М.П. Ніщеменко та ін. Вінниця. 2015. Нова книга. – 370 с.

Фізіологія сільськогосподарських тварин: Практикум для студентів ВНЗ «Технологія виробництва і переробки продуктів тваринництва» // А.Й. Мазуркевич, В.О. Трокоз, В.І. Краповський, М.П. Ніщеменко та ін. – Київ.: Центр учбової літератури, 2015. – 240 с.

Довідник загальних і спеціальних методів досліджень крові с.-г. птиці: В.В. Данчук, М.П. Ніщеменко  та ін. – Львів. 2013.  – 248 с.

Патофізіологія тварин: Підручник. Мазуркевич А.Й., Тарасевич В.Л., Данілов В.Б., Малюк М.О., Карповський В.І., Ковпак В.В. – К.: Агроосвіта, 2013. – 414с.

Патофізіологія тварин: Підручник. Мазуркевич А.Й., Тарасевич В.Л., Клугі Джон.– К.: Вища шк., 2000. – 352 с.

Монографія: «Фізіологічні основи підвищення продуктивності дубового шовкопряд біологічно активними речовинами та використання його продукції у тваринництві» В.О. Трокоз, В.І. Карповський, М.П. Ніщеменко. – К.: «Експо-друк», 2015. 290 с.

Монографія: Фізіологічні аспекти використання амінокислот для підвищення продуктивності тварин. М.П. Ніщеменко, В.І. Карповський, В.О. Трокоз та ін. –К.: «Експо-друк», 2015. –  253 с.

Навчальний посібник для практичних робіт з фізіології тварин для студентів ветеринарного ф-ту / М.П. Ніщеменко, В.І. Козій, А.А. Ємельяненко,  О.А. Порошинська, С.С. Шмаюн, Л.С. Стовбецька .– Біла Церква. 2019.– 94 с.

Навчальний посібник для практичних робіт з патологічної фізіології тварин: для студентів факультету ветеринарної медицини / О.А. Порошинська, С.С. Шмаюн, В.І. Козій, М.П. Ніщеменко, Л.С. Стовбецька, А.А. Ємельяненко. – Біла Церква. 2019.– 47 с.

Методичні розробки:

Методичні вказівки для доклінічної підготовки з фізіології тварин (для студентів факультету ветеринарної медицини) / М.П. Ніщеменко, В.І. Козій, С.С. Шмаюн, О.А. Порошинська, Л.С. Стовбецька, А.А. Ємельяненко – Біла Церква, 2019 р. – 13с.

Робочий зошит для практичних робіт з фізіології сільськогосподарських тварин: Методичні вказівки для студентів біолого-технологічного ф-ту / М.П. Ніщеменко, С.С. Шмаюн, О.А. Порошинська, Л.С. Стовбецька, А.А. Ємельяненко.– Біла Церква. 2019.– 43 с.

Робочий зошит для навчальної практики з фізіології сільськогосподарських тварин: Методичні вказівки для студентів факультету ветеринарної медицини / М.П. Ніщеменко, С.С. Шмаюн, О.А. Порошинська, Л.С. Стовбецька,А.А. Ємельяненко. – Біла Церква, 2019. – 24 с.

Лихоманка: Методичні вказівки з патологічної фізіології тварин для студентів факультету ветеринарної медицини / Козій В.І., Ніщеменко М.П., Шмаюн С.С., Порошинська О.А., Стовбецька Л.С. , Ємельяненко А.А. / Біла Церква, 2019 – 19 с.

Методичні рекомендації щодо забезпечення самостійної роботи студентів з дисципліни патологічна фізіологія тварин (для студентів факультету ветеринарної медицини) / О.А. Порошинська, В.І. Козій, С.С. Шмаюн, М.П. Ніщеменко, Л.С. Стовбецька А.А. Ємельяненко.– Біла Церква. 2019.– 15 с.

Методичні рекомендації щодо забезпечення самостійної роботи студентів з дисципліни фізіологія тварин (для студентів факультету ветеринарної медицини) / А.А. Ємельяненко, О.А. Порошинська, В.І. Козій, С.С. Шмаюн, М.П. Ніщеменко, Л.С. Стовбецька.– Біла Церква. 2019.– 18 с.

Фізіологічні та фармакологічні основи оцінки та корекції водного балансу у тварин (методичні рекомендації) / В.І. Козій, М.П. Ніщеменко, С.С. Шмаюн, О.А. Порошинська, Л.С. Стовбецька, А.А. Ємельяненко, Н.В. Козій // Біла Церква, 2019. –  34 с.

Фізіологія центральної нервової системи: Методичні вказівки для студентів факультету ветеринарної медицини та біолого-технологічного факультету/ Ніщеменко М.П., Шмаюн С.С., Саморай М.М., Порошинська О.А., Стовбецька Л.С. / Біла Церква, 2018. – 23 с.

Робочий зошит для практичних зянять з фізіології риб: Методичні вказівки для студентів екологічного ф-ту / М.П. Ніщеменко, Л.С. Стовбецька, М.М. Саморай, С.С. Шмаюн, О.А. Порошинська. – Біла Церква. 2016.– 33 с.

Запалення, патофізіологія крові і внутрішніх органів (методичні вказівки до проведення лабораторно-практичних занять і самостійної роботи студентів з патологічної фізіології тварин за кредитно-модульною технологією навчання) / Тарасевич В.Л., Саморай М.М., , Ніщеменко М.П., Прокопішина Т.Б., Чорнозуб Т.В.– Біла Церква, 2008. – 71 с.

Етіологія, патогенез, реактивність та місцеві розлади кровообігу (методичні вказівки для проведення лабораторно-практичних занять і самостійної роботи студентів з патологічної фізіології тварин за кредитно-модульною технологією навчання) / Тарасевич В.Л., Краєвський А.Й., Саморай М.М., Шмаюн С.С. – Біла Церква, 2007. – 82 с.

Патофізіологія обміну речовин і енергії: Методичні вказівки для студентів стаціонарної і екстернатної форми навчання факультету ветеринарної медицини / Тарасевич В.Л., Шмаюн С.С., Саморай М.М., Прокопішина Т.Б. / Біла Церква, 2001. – 31 с.