Німецько-українське співробітництво в органічному сільському господарстві

На базі ЖНАЕУ в рамках проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства», що виконується згідно угоди між Федеральним Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини, Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством освіти і науки України німецькі фахівці провели тренінг з підготовки експертів у сфері органічного виробництва. Партнером проекту є Білоцерківський національний аграрний університет, який плідно працює у розвитку органічного виробництва.

Німецькі фахівці Stefan Dreesmann (Федеральний земельний уряд Нижньої Саксонії), Joachim Lenz, Dirk Scholz (урядовець Нижньої Саксонії), проводили навчання в сфері органічного сільського господарства в ЄС, правил нагляду за інспекційними структурами. Цікавими та змістовними були лекції в галузі органічного бджільництва, аквакультури, тваринництва та переробки, які проводили інспектори сертифікаційного органу «Органік Стандарт», Іван Гавран, Олександр Гера, Сергій Бондарєв, Ольга Лісовик.

Викладачі агробіотехнологічного факультету Козак Л.А., Грабовський М.Б., Богатир Л.В., пройшли стажування та отримали сертифікат тренера в галузі органічного виробництва та інспектування, для компетентних органів влади.

В рамках проекту по всіх областях України пройде ряд тренінгів з органічного виробництва для органів влади, тренерами якого будуть і наші викладачі, які зможуть передати свій досвід в галузі органічного виробництва та інспектування.

Козак Л.А., кандидат с.-г. наук, кафедра технологій у рослинництві та захисту рослин
Грабовський М.Б., кандидат с.-г. наук, кафедра технологій у рослинництві та захисту рослин
Богатир Л.В., кандидат с.-г. наук, кафедра землеробства, агрохімії та ґрунтознавства