ENG | УКР |

Підтвердження знань та умінь на виробництві

 

30 березня для здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» було проведено виїзне заняття на базі ТзОВ «Осетр», м. Українка, Київської області, що стосується вивчення дисциплін «Загальна іхтіологія», «Методика дослідної справи у рибництві» під керівництвом завідувача кафедри іхтіології та зоології доцента Гриневич Н.Є. та старшого викладача Михальського О.Р.

Успіх осетрівництва, як і інших галузей аквакультури, базується на трьох основних складових: ефективна технологія вирощування, виробництво якісних повноцінних кормів та врахування біологічних особливостей об’єкта вирощування.

Концептуальні підходи до розвитку осетрового господарства сьогодні передбачають створення системи штучного відтворення на основі експлуатації сформованих у контрольованих умовах маточних стад, багаторазовому використання плідників та прижиттєве отримання чорної ікри. Через значну тривалість дозрівання осетрових риб роботи з формування та експлуатації маточних стад доцільніше проводити на базі  тепловодних господарств. Це дозволить суттєво прискорити досягнення поставленої мети.

У ТзОВ «Осетр» використовується два способи інтенсивного вирощування риби: система замкненого водопостачання та садки. Переважно використовується промислова технологія вирощування риби в садках, що дозволяє прискорити ріст риби до 30 % і покращує моніторинг росту.

Здобувачам вищої освіти було продемонстровано сертифікаційні документи, на право виробляти чорну ікру, адже тут впроваджена система ХАССП, тобто система, що забезпечує контроль на всіх етапах виробництва харчових продуктів.

Майбутні молоді спеціалісти в умовах виробництва змогли:

- оцінити біологічні особливості ленського, російського осетра, стерляді, бестера;

- проаналізувати методичну схему технологічних процесів у повносистемному товарному осетровому господарстві;

- зрозуміти технологічні особливості роботи садкового господарства на теплих водах.

Особливо зворушливою була зустріч з Дніпром, адже для нас українців – це наша країна, наш Шевченко і наше майбутнє: таке ж прекрасне, захоплююче…

 

Гриневич Н.Є., завкафедри іхтіології та зоології