ENG | УКР |

Пішов з життя Ярчук Броніслав Миронович – видатний вчений

 

Рідні, друзі, колеги, учні!

З глибоким сумом сповіщаємо, що 6 квітня пішов з життя видатний вчений Ярчук Броніслав Миронович, професор, кандидат ветеринарних наук, завідувач кафедри епізоотології та інфекційних хвороб.

Ярчук Броніслав Миронович народився 13 лютого 1940 року в с. Мшанець Старосинявського району Хмельницької області.

Після закінчення середньої школи вступив на ветеринарний факультет Білоцерківського сільськогосподарського інституту, який закінчив у 1964 році з відзнакою. Працював завідувачем ветеринарної дільниці до 1968 році, потім вирішив зв’язати своє життя з освітою і наукою і вступив до аспірантури при кафедрі епізоотології. У 1971 році блискуче захистив кандидатську дисертацію на тему: «Некоторые вопросы эпизоотологии, минерального и белкового обмена при лейкозе крупного рогатого скота».

Після захисту дисертації навчався на 10-місячних курсах з вивчення французької мови при Московській ветеринарній академії, які успішно закінчив і в 1977 році був відряджений до Гвінейської Республіки викладачем курсу епізоотології та мікробіології, де працював до 1980 року.

У напружених умовах готував ветеринарних спеціалістів для Гвінеї, займався методичною роботою, видав французькою мовою посібники з ветеринарної мікробіології, інфекційних хвороб птахів та загальної епізоотології.

Після повернення з Гвінеї, з 1980 по 1981 роки працював асистентом, а з 1981 року – доцентом кафедри епізоотології. З 1986 році став завідувач кафедри, а з 1987 по 2002 рік, повних 15 років, був деканом факультету ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету. У 2003 році Броніслав Миронович був затверджений у вченому званні професора. Під його керівництвом факультет ветеринарної медицини став одним із провідних в Україні. На базі факультету було створено два науково-дослідних інститути, проблемні науково-дослідні лабораторії, інститут післядипломного навчання лікарів, спеціалістів ветеринарної медицини, в якому Броніслав Миронович очолював кафедру інфекційних хвороб та доклав багато зусиль для організації підвищення кваліфікації практикуючих лікарів ветеринарної медицини. Будучи деканом він започаткував співпрацю з Ліонською вищою ветеринарною школою у Франції, яка й до нині плідно розвивається. 

Під керівництвом Броніслава Мироновича Ярчука на кафедрі розширювались наукові дослідження з проблеми лейкозу великої рогатої худоби, впровадженню методів ранньої діагностики лейкозу, підвищення ефективності заходів боротьби і профілактики цього захворювання. З 1992 р. наказом Мінагрополітики була організована науково дослідна проблемна лабораторія «Лейкозів великої рогатої худоби». Під керівництвом професора Ярчука  лабораторія оздоровила від лейкозу великої рогатої худоби кілька сотен господарств в Центральному та Західному регіонах України. Броніслав Миронович зробив неоціненний внесок у боротьбу з лейкозом великої рогатої худоби в Україні. Завжди консультував лікарів господарств, впроваджував госпдоговірну наукову роботу, надавав допомогу виробництву.

Науковий доробок професора Ярчука становить більше 160 публікацій, у тому числі 5 підручників, 7 навчальних посібників, 10 монографій. Вперше в Україні у співавторстві з професором В.П. Литвином видав у 1995 році українською мовою підручник «Загальна епізоотологія», який перевиданий у 2002 році. За цю працю колективу авторів постановою Президії Української аграрної академії наук присуджена премія та Почесна грамота Міністерства аграрної політики України за науково-методичну розробку навчальних закладів систем післядипломної освіти керівників і спеціалістів агропромислового комплексу за 2004 рік.

Броніслав Миронович підготував 3-х кандидатів наук та завжди активно займався науковою роботою.

Броніслав Миронович був у 1988 році нагороджений знаком «Відмінник освіти України» та у 2002 році трудовою відзнакою «Знак пошани» Мінагрополітики України. Також він був лауреатом державної премії за значні досягнення в оздоровленні України від лейкозу великої рогатої худоби та інших чисельних відзнак на рівні університету та Міністерства.

Наш шановний Броніслав Миронович був викладачем від Бога. Завжди був у пошані в колег та студентів. Був спеціалістом своєї справи, надзвичайним організатором. Ніколи не відмовляв у допомозі тим хто її потребував. Підкорював людей своєю вродженою інтелігентністю, поміркованістю і мудрістю. Був надійною опорою для сім’ї, виховав двох успішних дітей. Він гідно прожив своє життя, залишивши по собі плоди своїх добрих справ.

 

Колектив факультету ветеринарної медицини