Посвята першокурсників у студенти

Як завжди урочисто і святково пройшла  в університеті церемонія посвяти першокурсників у студенти.  На святково  прикрашеній площі перед центральним корпусом університету вишикувалися  святкові колони  вчорашніх школярів, а нині першокурсників  нашого уславленого навчального закладу. Тут же і схвильовані батьки  сьогоднішніх іменинників.

На трибуні почесні гості  та керівництво університету на  чолі з ректором, академіком НААН Даниленком  Анатолієм  Степановичем.  Під урочисті звуки  маршу вносяться Державний прапор та Штандарт університету.

До слова запрошується ректор. Анатолій  Степанович тепло вітає першокурсників та їхніх батьків зі знаменною подією у житті та зичить успіхів у навчанні та змістовного студентського життя.  Потім, за традицією, звучить пісня «Степом, степом …» і  від учасників свята покладаються квіти до меморіалу Героям Небесної Сотні та Пам’ятного знака загиблим співробітникам та студентам у роки Великої Вітчизняної війни.

Після того ведучі  запросили  до слова  почесних  гостей  свята.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства  Максим Петрович  Мартинюк  щиро вітав першокурсників зі святом  і наголосив, що у  нинішніх студентів  має бути серйозна мотивація  не просто успішно здавати сесію, а отримувати знання, які вони зможуть  застосовувати на практиці. Він підкреслив, що  на відміну від інших вишів, у  студентів БНАУ є найкращі шанси щодо працевлаштування, адже аграрний сектор України сьогодні є драйвером національної економіки. Темпи його розвитку щорічно зростають, і  хоч сьогодні спе­ціалістів багато, але  високопрофесійних фахівців обмаль. В університеті найпотужніший кадровий потенціал, сучасна науково-практична база . «А ще,– наголосив Максим Петрович,– вам пощастило з ректором, який по-батьківськи  піклується про студентів».

Президент Національної академії аграрних наук України Гадзало  Ярослав Михайлович, звертаючись з привітанням до студентів, наголосив, що їм випала честь навчатися в одному з найкращих вишів України. Ті  показники, що нині демонструє аграрний сектор, засвідчують, що держава  має гостру потребу у розумних та  відповідальних фахівцях-аграріях. «Ким ви будете, – сказав Ярослав Михайлович,– вибирати вам, але подивіться на цю трибуну, і ­запам’ятайте: у вас є всі шанси стати Героями України, міністрами, ректорами, а ­головне – Людьми з великої літери».

Начальник відділу університетської освіти Департаменту вищої освіти МОН Алла Вікторівна Рибалко щиросердно привітала першокурсників з  визначною подією в їхньому житті. Вона підкреслила, що  в університеті створені всі умови для успішного навчання, тому здобутки студентів залежать тільки від них самих, від їхньої праці та бажання отримати гідну професію, реалізуватися у професійному житті, отримати успішне майбутнє та зробити ­ вагомий  внесок у майбутнє нашої держави.

Герой України, наш випускник Юрій Михайлович Карасик у своєму виступі підкреслив, що все своє життя гордиться тим, що закінчив наш університет, бо саме тут пройшли найкращі роки його  життя, коли він сформувався  не тільки як фахівець, а як особистість.

У своєму привітанні Леонід Якович Новаковський, випускник 1958 року, нині академік НААН, член Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану дотримання законодавства у сфері земельних відносин при Президентові України  наголосив на тому,  що нинішні умови, в яких отримують студенти освіту, дуже   відрізняються від тих, в яких навчалися студенти у 50-ті роки. Леонід Якович закликав першокурсників добре вчитися, серйозно ставитися до вивчення іноземних мов, виявляти повагу до викладачів, виробляти лідерські якості. Він ­подарував ­університету  75 примірників підручника із землевпорядкування.

Академік НААН, колишній ректор університету  Володимир Максимович  Власенко  побажав першокурсникам, щоб університет став їхньою другою домівкою, такою ж  затишною і теплою, як батьківська хата, а викладачі та наставники стали другими батьками.

Після теплих  привітань першокурсники дали  клятву студента, а ректор А.С.Даниленко разом з учасниками художнього колективу вручили представникам студентства символічні «Ключ знань», «Студентський квиток» та «Залікову книжку».

Потім  прозвучав старовинний студентський гімн «Гаудеамус», а  перед учасниками свята розгорнулося театралізоване дійство, підготовлене  колективом  народного драматичного театру університету під керівництвом професора В.П.  Лясоти.

Від першокурсників студенти  Павло Павлик та Юлія Гулевич  подякували ректорові і вручили коровай, а від імені батьків мати першокурсниці С.О.  Сергєєва на щастя, на здоров’я  засіяла студентів житом.

Урочистості завершилися. Попереду – нелегка дорога до заповітної мети.

Вперед за знаннями!