Практичний тренінг «Бібліотека у смартфоні»

Інформаційні відносини на сучасному етапі мають дуже високий рівень технологічності. Обсяг інформації, що збільшується кожного дня, особливо в онлайн-режимі, ставить перед користувачами ряд складних питань: скільки часу ми витрачаємо на пошук інформації? Наскільки ефективні механізми пошуку та аналізу інформації, які ми використовуємо? Чи, дійсно, дослідження, яким ми займаємося, нове у науковому світі? Чи не пропускаємо ми суттєву інформацію? Чи довіряємо ми якості та точності джерел інформації, які у нас є?

Це веде до того, що все більший потік інформації від бібліотеки до читача йде через веб-сайти: надається доступ до електронних каталогів, баз даних, електронних колекцій, електронних бібліотек, перевага яких полягає в тому, що не вимагають особистого відвідування бібліотеки.

На практичному тренінгу «Бібліотека у смартфоні» студенти 4 курсу факультету права та лінгвістики спеціальності «Право» були ознайомлені з електронним каталогом (ЕК) бібліотеки, як сучасною і гнучкою формою електронного пошуку інформації про видання; інституційним репозитарієм БНАУ, який надає вільний доступ до дисертацій, монографій, наукових видань та праць науковців, навчально-методичних матеріалів, патентів та кваліфікаційних робіт студентів; можливостями пошукової системи Google Scholar.

Отже, одним основним пріоритетом Наукової бібліотеки ВНЗ є створення для користувачів єдиного інформаційного простору, доступність і оперативність при отриманні інформації.

Манішевська Т.І., заввідділом наукової бібліотеки університету