Президент НУНО Дарина Блохин із Мюнхена відвідала факультет права та лінгвістики

31 травня Президент Німецько-українського наукового Об’єднанням ім. Юрія Бойка-Блохина (Мюнхені) професор Дарина Блохин приїхала з візитом на факультет права та лінгвістики Білоцерківського національного аграрного університету (декан Валентина Борщовецька). Під час зустрічі з викладачами ФПЛ були підведені підсумки першого року співпраці, намічені плани на подальшу роботу.

Професор НУНО провела лекцію для студентів 1 курсу напряму «Філологія» на тему «Наукова співпраця вчених ФРН та України». Вона зробила також презентацію свого нового джерелознавчого видання «Епістолярна спадщина Юрія Бойка-Блохина». Примірник цієї солідної книги із дарчим підписом дослідниця подарувала бібліотеці БНАУ.

Заступник декана ФПЛ Світлана Лобачова передала гості примірник спецвипуску журналу «Молодий вчений» (2017, № 12.1), до якого увійшли статті викладачів ФПЛ БНАУ і стаття Дарини Блохин. Нинішнього навчального року філолог із Мюнхена долучилася до організації цього спецвипуску журналу, взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Українська ментальність: мовно-літературний, правовий, психолого-педагогічний виміри», що відбулася в стінах факультету 30 листопада і була організована за ініціативи доцента Світлани Карпенко.

Як досвідчений філолог, пані Дарина у тісному спілкуванні з майбутніми перекладачами дала конкретні поради щодо шляхів поліпшення їхніх мовленнєвих компетенцій, раціонального розподілу  часу для освіти, практики, дозвілля. Студенти продемонстрували шановній гості діалоги на німецькій, китайській, французькій мовах, читали вірші, подарували українську пісню. Активну участь у зустрічі взяли студенти Анна Мокрогуз, Катерина Буртан, Вікторія Друмова, Ірина Лендрик, Максим Згуровець, Олена Федорей, Євгеній Масюк, Олександр Корнієнко, Андрій Коваленко та ін.

Після змістовної екскурсії парком і містом Дарина Дмитрівна поїхала до Києва. Кожного разу вона присвячує свої візити в Україну науковим конференціям, круглим столам, презентаціям. Ми вдячні, що в своєму насиченому графіку перебування в Україні відома дослідниця-патріотка української культури знайщла час для викладачів і студентів БНАУ.

Ольга Будугай, доцент кафедри іноземних мов, координатор співпраці між БНАУ й НУНО

Марія Носенко, викладач кафедри іноземних мов