«Пророк єднання і свободи». Вшановуємо Тараса Шевченка

У березні в кожному куточку України і за її межами вшановують одного з найбільших велетнів світової історії та гордості української нації – Тараса Григоровича Шевченка.

Великий Кобзар став символом українського народу, його Слово пробудило національну свідомість і гідність кожного українця.

Тарас Шевченко відомий як видатний поет і письменник, класик живопису, мислитель, просвітитель, активний громадський діяч. В історію української держави він ввійшов як неординарна особистість, могутня постать, національний пророк.

Про великого Творця написані сотні книг, серед яких – наукові розвідки, художні біографії, публіцистичні та науково-популярні статті. Однак і надалі продовжується процес вивчення життя, художньо-мистецької творчості і діяльності Т.Г. Шевченка. Сьогодні з`являється значна кількість публікацій, які мають обгрунтовано допомогти нинішньому поколінню краще пізнати і усвідомити на тлі сучасних викликів феномен українського прометея – Тараса Григоровича Шевченка.

Для знайомства читачів наукової бібліотеки університету  з творчістю Тараса Шевченка завідуючою відділом Тетяною Ігорівною Манішевською підготувлено тематично- бібліографічний огляд за матеріалами публікацій журналу «Слово і час» (бібліографічний огляд додається). Це видання бібліотека отримує з 2002 року і знаходиться воно в галузевому відділі №4 – факультету права та лінгвістики.

Бачинська Н.А., директор бібліотеки