Проведення «Аграрно-політичних дебатів» між командами факультетів університету

Чудова думка втрачає свою цінність,
коли вона погано висловлена

Ф. Вольтер

Грамотне висловлення власної думки є найважливішим вмінням в багатьох професіях,саме це вміння 25 квітня продемонстрували студенти Білоцерківського НАУ, на події всеукраїнського масштабу “Аграрно-політичних дебатах”. Виступили 6 команд, по 3 спікери від факультету. За 24 години до початку дебатів було проведено жеребкування, за яким 3 теми були розділені між учасниками, перша команда виступала “Стверджуюча”, друга “Заперечуюча”.

Обрані теми, є важливими проблемами в аграрному секторі економіки, а саме:

1) Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – введення вільного ринку землі.

2) Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників (4 група) та застосування загальної системи оподаткування з податку на додану вартість (ПДВ).

3) Дозвіл на використання генно-модифікованих продуктів (ГМО-продуктів) у виробництві продуктів харчування для населення і кормів для тварин - як гарантія продовольчої безпеки країни.

Кожна з команд виступила з небаченим успіхом, наперебій переконуючи присутніх у доцільності саме їх аргументів.Коли командам надали право задати кілька питань своїм опонентам, обидві сторони сприйняли це з ентузіазмом що вражав, а обговорення третьої проблеми примусило задавати питання навіть глядачів.

Перемогу на дебатах отримала команда факультету ветеринарної медицини, в якій абсолютним переможцем став Оберемчук Ілля, що зміг переконати всіх присутніх у доцільності проведення кількох досліджень, і ще кілька разів подумати перш ніж дозволити використання генно-модифікованих продуктів харчування для населення та кормів для тварин.

За словами модератора дебатів, студенти показали себе відмінно. Вони не лише обізнані в проблемах агрономії, але вміють висловити свою думку правильно і переконливо. Вона порадила зробити агро-політичні дебати щорічною подією, яка допоможе тримати студентів у формі, та розвивати ораторські вміння, які без сумніву стануть в пригоді представнику кожної професії.

Пампуха Алла, замісник голови інформаційного сектору студентської ради