Проведення тренінгу на тему: «Право на оскарження порушення виборчих прав та способи реалізації цього права»

12 лютого, на факультеті права та лінгвістики, за напрямком Право, було організовано тренінг з основною тематикою: «Право на оскарження порушення виборчих прав та способи реалізації цього права». Спільний захід викладачів факультету та Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги був присвячений адміністративним та кримінальним аспектам порушення виборчих прав та, основне, пошукам відповідей на питання: Як захистити своє виборче право у судовому порядку? Зараз актуальності ця тема набуває особливо, адже, як відомо,  навесні цього року відбудуться президентські вибори, а восени – парламентські.

Захід пройшов на професійному рівні, з урахуванням досвіду та застосування норм права на практиці, у цьому допомогли розібратись практикуючі адвокати Редчицька Я.О., Яремчук Т.Л. та Черненко Ю.М. На заході були присутні начальник відділу Марценюк Л.А. та головний спеціаліст Ятківська К.О. відділу Володарського бюро правової допомоги, головний спеціаліст Денисенко А.В. з Рокитнянського бюро правової допомоги, начальник відділу Мельник Л.Б. та головний спеціаліст відділу Прокопчук П.М. Сквирського бюро правової допомоги. Також у обговоренні актуальних питань приймали участь Андрусишина Я.С., Звада О.А., Любчинська Ю.В., та Мартосіч А.В. з Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Загальні засади дотримання виборчого права представив завідувач кафедри публічно-правових дисциплін, доктор юрид. наук, професор, заслужений юрист України, Нікітенко О.І.,  питання  кримінальної відповідальність за порушення виборчого права ініціювала для обговорення доцент кафедри публічно-правових дисциплін Сімакова С.І., ключові моменти адміністративної відповідальності  у виборчому праві  представив старший викладач Самойлович А.А.

В цілому, захід пройшов у вигляді дружньої дискусії та дав можливість обговорити важливі питання теорії та практики, також, спробувати знайти відповіді на основні питання у сфері виборчого права, з якими може зіштовхнутись кожен громадянин України.