Лабораторні дослідження у комплексній діагностиці паразитарних захворювань тварин

Вивчення нової дисципліни включає лекційні та практичні заняття з обов’язковою лабораторною діагностикою хвороб тварин. Для постановки точного діагнозу на паразитарне захворювання тварин невід’ємним складником комплексної діагностики є лабораторне дослідження, за якого можна визначити збудника хвороби на різній стадії розвитку. Це, безумовно, є половиною успіху в лікуванні тварин.

Тому, на факультеті ветеринарної медицини на практичних заняттях з дисципліни «Паразитологія та інвазійні хвороби», ми зі студентами вивчаємо методи зажиттєвої діагностики паразитарних захворювань тварин.

Так, 8 і 9 лютого студенти 1 та 2 груп 2 СПМ курсу відпрацьовували навички оволодіння методиками лабораторного визначення збудників паразитозів у тварин різних видів. Приємно відмітити неабияку цікавість і наполегливість студентів обох груп під час проведення досліджень. Здобуті практичні навички та оволодіння лабораторними методами є необхідними для майбутніх фахівців – лікарів ветеринарної медицини у комплексній діагностиці паразитарних захворювань, особливо, коли клінічної картини недостатньо, а дана патологія є досить поширеною у тварин та птиці всіх видів.

Соловйова Л.М., доцент кафедри паразитології та фармакології